Skocz do zawartości

Glony nitkowate


Rekomendowane odpowiedzi

hej glon nitkowy polecam anty glon i jak możesz to wyrzuć tyle roślinki ile ci się uda tych glonów ryby nie jędzą a jak jedzą to bardzo znikome ilości ślimaki tego nie ruszają

 

moczarka kanadyjska jak jest połamana na kawałki takie z 8 cm z każdego kawałka będzie nowa roślinka jak urośnie z 8 cm to starą wyrzuć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolaczam sie do opinii ze to glon nitkowy. Opowiadala mi o nim kobieta w zoologicznym, ktora sama miala go w swoim domowym akwarium. Podobno ciezko sie go pozbyc... Mysle ze powinnas skorzystac ze wskazowek leszczyca. Miejmy nadzieje ze uda ci sie tego glona zwalczyc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem znawca tematu ale moge napisac co zrobila pani w zoologicznym.

Mowila mi ze zastosowala antyglon, usunela wszystkie roslinki zarazone glonami, oczyscila recznie wszystkie kamienie, korzenie itp a po tych zabiegach ograniczyla oswietlenie akwarium i karmienie ryb.

To tyle co ja wiem... Radze jednak poczytac w internecie, ksiazce, zapytac w sklepie zoologicznym - czyli zgromadzic jak najwiecej informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moglas dostac do roslinek gratis te glony - tak niestety bywa :(

A co do umiejscowienia akwarium to dobrze jezeli nie oddzialywuje na nie bezposrednio swiatlo sloneczne. Wlasnie slonce jest jedna z przeczyn namnazania sie glonow. Poza sloncem przyczynic sie moze nadmierne dokarmianie ryb. Nie zjedzone resztki pokarmu sa pozywka dla roznych organizmow w tym glonow i pierwotniakow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium stoi pomiędzy oknami ale nie pada na nie światło słoneczne. Mieszkanie jest otoczone dokoła budynkami. A w akwarium mojego znajomego od którego dostałam roślinki nie ma żadnych śladów glona nitkowego. Czy to możliwe że to on mi je przyniósł wraz z roślinkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium stoi pomiędzy oknami ale nie pada na nie światło słoneczne. Mieszkanie jest otoczone dokoła budynkami. A w akwarium mojego znajomego od którego dostałam roślinki nie ma żadnych śladów glona nitkowego. Czy to możliwe że to on mi je przyniósł wraz z roślinkami?

Przyczyną jest złe oświetlenie akwarium. Tych glonów nie przynosi się z roślinkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale światło słoneczne na akwarium nie padało.

Pytałam w zoologicznych co mam zrobić w jednym nawet powiedzieli mi żebym wszystko wyrzuciła i na nowo kupiła. Ale wszystko wygotowałam, wymieniłam całą wodę, dodałam anty glon i kupiłam 5 kosiarek i 2 otoski a rośliny wszystkie wyrzuciłam. Czekam na efekt!

A glon nitkowy jednak dostałam z roślinkami, mojemu znajomemu tez się pokazał glon nitkowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem to glon nitkowany możesz się go pozbyć albo wyrzucając roślinki i kupywać cały czas nowe bo on niestety powraca albo kup sobie rybę bardzo ładną srebną z czarnym paskiem przez środek ciała nazywana potocznie KOSIARKA to jest jedyna ryba która zjada te glony łagodna dla innych ryb ale lubi być w parach polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...