Skocz do zawartości

Akwarium 112L neonki, kiryski, glonojad i . . .


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. 15 lat temu miałem rybki i duzo widze że pozmieniało się w akwarystyce domowej. Kiedyś wrzuciło się rybki jakie się chciało "teoretycznie" a teraz "dobór obsady itp"

Mam takie pytanie, chce w swoim akwarium wrzucić 20 neonków, 1 glonojada , 4 kiryski i teraz pytanie, czy mogę dorzucić jakąs parke większychj ryb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dorzucałbym chyba skalarów, teoretycznie małe nic nie zrobią neonkom, ale mimo wszystko, nie wiadomo jak będzie później, a neonki to prawdziwy przysmak dla skalarów. Ja bym na Twoim miejscu wybrał jeszcze jakąś parkę małych kolorowych rybek, np; gupiki, platki, mieczyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brała skalary to bardzo fajna kompozycja. Słyszałam co nieco o żywieniu się neonami, ale myślę, że jak będą razem od małego to się przyzwyczają. U mojej koleżanki "terrorystki" są 2 dorosłe skalary, które w "młodości" nie miały styczności z neonami i nie zjadają ich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest podobnie jak pies z kotem, od młodego wychowywane nie powinny się ganiać... a pies trzymany w klatce, karmiony surowym mięsem, na wolności może zagryźć człowieka...

Po za tym, amstaf jest uważany za w miarę agresywnego, złego psa... ogółem jest on towarzyski i ,,miły'', no ale jeśli ma zły humor, coś mu nie odpowiada, pogryzie właściciela...

Jak to się ma do akwarium?

Dorosły skalar jest sporo większy od neonków i nie mamy pojęcia, czy nagle nie stwierdzą, że pyszny obiad pływa pod nosem, bo tak też się może zdarzyć... Bo każda większa ryba, gania mniejsze.

 

P.S min. metr szerokości... no a te 20 cm mniej, to robi tak straszną różnice? Możemy mieć 100 cm i przerybione akwarium, plus strasznie zarośnięte akwarium, z duża ilością kamieni... jak to porównać? wysokość 40 cm... tyle ma standardowe 112 l, a z tych 40 cm odchodzi kilka cm na żwirek i wody nie dolewamy na max (no chyba, że ktoś tak robi), wiec kolejne cm odpadną... zostaje nam 30 cm? za mało?

Sagra, a trzymałaś/eś kiedyś neonki lub skalary? Trzymałaś/eś je razem?

 

Dla ryby, która ma obgryziony ogon, to praktycznie śmieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla neonków standardowa 126l jest dobra.

Co do obgryzania płetw. Masz rację, obgryzają, ale tylko dla ryb o długich płetwach, takich jak gupiki.

Nawet nie wiesz ile osób hoduje razem neonki i skalary, i nie mają żadnego problemu z tym, że znajdują martwe neonki z obgryzionymi płetwami.

Odpowiedż na Twoje pytanie. nie, nie hodowałam skalarów z neonkami, ale zrobiłabym to, gdybym mogła zapewnić im odpowiedni litraż. Jak widzisz ogranicza mnie tylko zapewnienie odpowiednich warunków dla ryb.

Czyli pozostaje przy swojej wersji, że skalary i neonki można mieć razem, tylko trzeba zapewnić im odpowiedni litraż, a Twoje poglądy na ten temat, nie zmienią mojego zdania.]

GALAKTYKA, bo to jest normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałam, ze neony można bez problemu łączyć nawet z dyskowcami? Czy to prawda? Moim zdaniem neony są bardzo często łączone ze skalarami, a przecież nie umieszczali by ich razem jak by się zabijały (właściwie skalary zabijały neony). A dyskowce są większe od skalarów, więc jeśli to prawda, że można je trzymać razem to na pewno ze skalarami również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogółem chodzi o to, że te ryby pochodzą wszystkie z jednego środowiska.

Ja trzymałem razem skalary i neony... z doświadczenia wiem, że już małe skalary w ciągu kilku dni wytępią neony. Ale oczywiście zależy od ryby. Co do litrażu, oczywiście można próbować hodować pawiookie w zarośniętym zbiorniku razem z gupikami, przecież się ukryją i dadzą radę, a to, że zniknie czasem kilka, to nie ma się czym przejmować...

Skoro wydaje kase na stado neonów, co nei wychodzi tanio, plus skalary, to jednak chcę mieć pewność, że będę je miał, a nie, że pieniądze w błoto. Ale jest to podejście indywidualne.

 

Oczywiście znam przypadki takich hodowli skalarów z neonami, ale chcę zwrócić uwagę, że różnie bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za szybką odpowiedź, Chyba postawie na Pielęgniczki Boliwijskie, chciałem ogólnie hodować pielęgnice ale w obecnej chwili nie mam miejsca na większe akwarium. PS kupiłem zestaw z allegro, ale ten filtr Haileya jest masakrycznie głośny, co możecie polecić za przyzwoite pieniądze innego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za szybką odpowiedź, Chyba postawie na Pielęgniczki Boliwijskie, chciałem ogólnie hodować pielęgnice ale w obecnej chwili nie mam miejsca na większe akwarium. PS kupiłem zestaw z allegro, ale ten filtr Haileya jest masakrycznie głośny, co możecie polecić za przyzwoite pieniądze innego ?

neonbloow do 112l polecam Ci filtr kubełkowy Aquael Unimax 250, sam posiadam go w akwarium 112l i sprawuje się fantastycznie, jest niesłyszalny i ma dużą pojemność filtracyjną, na allegro kupisz go za ok 250-270zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam problem, że moje płatki (tropical) nie opadają szybko - ryby zdążą wszystko zjeść i nic nie zostaje do czyszczenia kirysom więc muszę je dokarmiać. Może syp mniej, tak żeby ryby zjadły zanim opadnie. Filtr (szczególnie wew.) możesz spróbować odłączyć powinno pomóc (ja mam taki który wyrzuca wodę nad powierzchnią wody więc wciąga pokarm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...