Jump to content

Jakie rybki można trzymać z krewetkami RC

Recommended Posts

Mam takie pytanie jak w temacie. Mam 15 krewetek RC w zbiorniku 25 l. Wg mnie jest trochę pusto na środku akwarium i chciałbym się dowiedzieć co mogę trzymać,w jakiej ilości i żeby nie powciągało mi krewetek oraz w jakiej cenie mogą być te osobniki plus minus . Czytałem różne wypowiedzi po forach ale nie są jednoznaczne. Więc proszę was o wypowiedź. Mam filtr kaskadowy hbl 301, temperaturę 25-26 C, mchy, a za podłoże robi bazalt.

Możesz sobie kupić drobniczki jednodniówki, krewetek ci nie zjedzą a akwarium powinno być dla nich wystarczające.

Ładne rybki. Tylko ciekawe czy w Koninie gdzieś są bo tyle co chodziłem po tych różnych sklepach i może nie być :zamieszany: A jakieś razbory mogły by być?Bo te rybki prędzej tu znajdę :)

Tylko jeśli chcesz Razbory to wpierw poczytaj bo np. klinowa to minimum 50l (oczywiście na małe stadko) myślę, że Razbor to minimalnie 6 bym dała (u siebie). Strasznie mi się te rybki podobają i u mnie w zoologu można je łatwo dostać, ale zakupiłam platki ponieważ obawiam się reakcji skalara na razbory.

Mam kardynałki chińskie. Nic innego małego w Koninie nie ma więc co poradzić? A są ładne i mi się podobają i krewetek nie tykają więc jest ok. Z tych rybek co wymieniliście w żadnym sklepie nie mieli, a objazd po całym mieście zrobiłem 8-) Mam nadzieję, że dobrze będą się trzymać :)

Sama mam kardynałki chińskie i powiem, że są wspaniałe często jak pływają to pięknie rozkładają płetwy. Mam je ponad rok i nigdy mi (na szczęście) nie chorowały. Jedzą drobno pokruszony, opadający pokarm. I są bardzo tolerancyjne na temperaturę i parametry wody. są bardzo żwawe i nie widziałam żeby w dzień siedziały w jednym miejscu. Ile ich masz, bo to rybka stadna ??

Nie ja bym powiedziała, że jak dla mnie małe stadko 6-8 szt. było by ok. I przy twoim litrażu to myślę, że jest dobrze :).

Zobaczymy jak się zaaklimatyzują to wtedy się pomyśli. Ale aby nie przerybiać myślę będzie dobrze.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...