Jump to content

Jakie rybki można trzymać z krewetkami RC


Recommended Posts

Mam takie pytanie jak w temacie. Mam 15 krewetek RC w zbiorniku 25 l. Wg mnie jest trochę pusto na środku akwarium i chciałbym się dowiedzieć co mogę trzymać,w jakiej ilości i żeby nie powciągało mi krewetek oraz w jakiej cenie mogą być te osobniki plus minus . Czytałem różne wypowiedzi po forach ale nie są jednoznaczne. Więc proszę was o wypowiedź. Mam filtr kaskadowy hbl 301, temperaturę 25-26 C, mchy, a za podłoże robi bazalt.

Link to comment
Share on other sites

Możesz sobie kupić drobniczki jednodniówki, krewetek ci nie zjedzą a akwarium powinno być dla nich wystarczające.

Ładne rybki. Tylko ciekawe czy w Koninie gdzieś są bo tyle co chodziłem po tych różnych sklepach i może nie być :zamieszany: A jakieś razbory mogły by być?Bo te rybki prędzej tu znajdę :)

Link to comment
Share on other sites

Tylko jeśli chcesz Razbory to wpierw poczytaj bo np. klinowa to minimum 50l (oczywiście na małe stadko) myślę, że Razbor to minimalnie 6 bym dała (u siebie). Strasznie mi się te rybki podobają i u mnie w zoologu można je łatwo dostać, ale zakupiłam platki ponieważ obawiam się reakcji skalara na razbory.

Link to comment
Share on other sites

Mam kardynałki chińskie. Nic innego małego w Koninie nie ma więc co poradzić? A są ładne i mi się podobają i krewetek nie tykają więc jest ok. Z tych rybek co wymieniliście w żadnym sklepie nie mieli, a objazd po całym mieście zrobiłem 8-) Mam nadzieję, że dobrze będą się trzymać :)

Link to comment
Share on other sites

Sama mam kardynałki chińskie i powiem, że są wspaniałe często jak pływają to pięknie rozkładają płetwy. Mam je ponad rok i nigdy mi (na szczęście) nie chorowały. Jedzą drobno pokruszony, opadający pokarm. I są bardzo tolerancyjne na temperaturę i parametry wody. są bardzo żwawe i nie widziałam żeby w dzień siedziały w jednym miejscu. Ile ich masz, bo to rybka stadna ??

Link to comment
Share on other sites

Nie ja bym powiedziała, że jak dla mnie małe stadko 6-8 szt. było by ok. I przy twoim litrażu to myślę, że jest dobrze :).

Zobaczymy jak się zaaklimatyzują to wtedy się pomyśli. Ale aby nie przerybiać myślę będzie dobrze.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...