Skocz do zawartości

Opinie na temat podłoża dla roślin


GALAKTYKA
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To podłoże zasila rośliny przez korzenie ale ponieważ niektóre pierwiastki są mobilne a niektóre niemobilne to przy silnym oświetleniu przydałoby się dawkować także nawozy do słupa wody. To czy podłoże nie zmieni parametrów wody zależy jakiej warstwy wierzchniej użyjesz (średnica ziaren, grubość warstwy, jakość) no i od tego jak często będziesz grzebać w tym podłożu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam wodę w aqua i prócz odmulania nie robię nic w podłożu, miałam zamiar przy restarcie wsypać mniej więcej 1/2 (może trochę mniej) opakowania tego produktu (aqua 60l). A na to dać jakiś drobny piasek, żwir czy bazalt tak, aby był odpowiedni dla kirysków. I nie używać nawozów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to skoro nie mowa to u obsadzie to mam nadzieję, ze ten skalar to sterownik akwariowy a nie ryba :)

 

Jeśli oświetlenie jest tak marne to pewnie obejdzie się bez stosowania dodatkowych nawozów. Jak zauważysz jakieś niedobory w postaci bladnących liści w przypadku kiedy np 3 miesiące cały czas rośliny rosły ok polecam np raz na miesiąc podać do dojrzałego zbiornika Plantamin Tetry albo Ferropol z JBLa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki. W przyszłości wymienię na lepsze światełko, ale chyba dopiero jak będzie słabo świecić. To oświetlenie było razem z aqua więc wiadomo. Rośliny rosną już rok przy tym świetle i jest okej, ale chciałabym rozsadzić co nieco i dokupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już słabo świeci. Świetlówki powinno się wymieniać średnio co rok a te montowane do pokryw do najlepszych nie należą. Jak chciałabyś dołożyć watów to tylko dokładając dodatkową świetlówkę.

 

Jak bym nie wiedziała co ile się wymienia lecz wyobraź sobie, że wcześniej bardzo mało świeciła. Od tygodnia zaczęłam świecić po 11h a tak to świeciła tylko przy karmieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...