Skocz do zawartości

dziwne zachowanie molinezji i białe plamki


Rekomendowane odpowiedzi

akwa 34l i na pewno za wiele rybek aż 42 (bład będzie naprawiony na weekendzie), filtr wewnętrzny kaskadowy, temperatura w akwa 25 stopni

 

rozumiem, że tyle ryb w tak małym akwa mogło spowodować do tzw. depresji u ryb (czy jak się to nazywa), ale czy dobrze mi się wydaje, że to się objawia następująco; molinezje - non stop pływają, a raczej "stoją" przy grzałce bądź kładą się na piasku, gdy wyłączę pompkę płyną do tafli wody i rozdziawiają pyszczki, jakby łapały powietrze... ponadto na brzuszkach dostają białych plamek...

powiem tak... kupiłam kiedyś parkę molinezji po tygodniu obydwie spuchły i im się łuski postawiły.... profilaktycznie stosuje zgodnie ze wskazówkami preparat TRopikala MFC, przeciwko grzybom, ospie i i innym infekcjom... jedna z molinezji mi zdechła druga zaś "wyzdrowiała" dostając te przebarwienia - białe plamki na brzuszku. następnie dostałam parkę molinezji od prywatnego hodowcy (wsumiem mam 3 = 1+2), były cale czarne,a teraz dostały tych plamek na brzuchu, maja wielki apetyt, ale zachowują się jak wyżej opisałam, nie jest to na pewno ospa, ale nie wiem co to jest. spotkał się już ktoś z takim przypadkiem?

jeżeli chodzi o resztę ryb to nic im nie jest, a ten stan molinezji jest już od 2 tygodni.

z góry dzięki za odpowiedz.

zdjęcia nie dodam bo jest strasznie nie wyraźne, a nie chce fleszem jeszcze ryb straszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...