Jump to content

Płoszczyce szare


Recommended Posts

Cześć. Mam takie pytanie: czy można hodować płoszczyce szare? Jakie warunki trzeba im zapewnić w hodowli (wymiary zbiornika, poziom wody, wilgotność, temperatura itp)? Czy potrzebna jest część lądowa? Jak zimować je w hodowli? Czym karmić?

Link to comment
Share on other sites

Zbiornik nie musi być duży. 50l wystarczy w zupełności. Nie lubi zbyt silnego nurtu więc należy o tym pamiętać. Woda nie może być zbyt głęboka, bo oddychają przez tą rurkę na odwłoku (15 cm. starczy). Akwarium musi być przykryte, ponieważ może wyfrunąć (w końcu to owad...). Należy pamiętać, że jest drapieżna i nie może być z małymi rybami, bo uzna je za pokarm i zbyt dużymi, bo oczywiście może zostać zjedzona. Proponuję hodować ją samą, najwyżej z innymi bezkręgowcami jak ze ślimakami. Może też dotkliwie pokąsać co należy mieć na uwadze. Najlepiej zapewnić im bujną roślinność dla znalezienia schronienia. Temperatura wody taka sama jak w akwariach zimnowodnych, a, że występują głównie w małych stawach i jeziorach gdzie woda się szybciej nagrzewa to przeżyją także w cieplejszym akwarium. Wilgotność nie jest ważna, bo praktycznie cały czas siedzą w wodzie (więc nie potrzebna im jest część lądowa), a jak będzie pokrywa to i tak będzie zachowana duża wilgotność.

Polecam artykuł:

http://wta.org.pl/pliki/artykuly/stawon ... onogi.html

Cieszę się że ktoś się jednak interesuję naszą rodzinną fauną nawet wodnymi owadami. Życzę powodzenia z tym "skorpionem". ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...