Skocz do zawartości

Mój pierwszy nano zestaw CO2. Pare pytań


Aal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak butla ma gwint, nowa jest u góry cała "zalana" (nie wiem jak to nazwać). Podczas wkręcania zawór przebija tą warstwe. Poszukam w okolicy czy jest jakiś sklep z akcesoriami do paintball'a. Jeśli tak to kupie takie 12g jak mówisz i spróbuje to zmontować. Jeśli nie to w sklepie "za rogiem" następną butle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49E butla + podstawka + zawór, 39E cała reszta tzn wężyki + dyfuzor + licznik bąbelków + zaworek przeciwzwrotny + przyssawki. Były też butle 1kg ale cena 159E i nie miałbym gdzie jej upchnąć. W sumie pojechałem tylko po wężyk bo miałem robić bimbrownie, a wróciłem z tym zestawem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Jeśli rozmawiamy tu o zestawie to ja mam pytanko czy taki zestaw http://www.akwarystyczny24.pl/opti-glass-100s-zestaw-butla-p-2441.html

 

Będzie odpowiedni do akwarium ogólnego troszkę rybek troszkę roślin 280L brutto

 

Na ile coś takiego starczy?.. Czy mam się szykować na zbieranie większej kasy na coś ok 1,5kg butli

 

Oświetlenie będzie 3x54W t5 wychodzi ok 0,77 w/l ( liczę tu H2O netto a nie brutto 280L) ( netto to 200 L odejmując podłożę w litrach i przerwę 3 cm od góry zbiornika)

 

Swoje pierwsze kroki w 112 stawiałem na http://www.rybarium.pl/sklep/akwarystyka-slodkowodna-dla-roslin-technika-co2-zestawy-1244/tetra-plant-optimat_102489.html

Raczej było to mierne.... bo i oświetlenie słabe i dyfuzor kiszka.

 

Może ten zestaw co wymieniłem syknie i jego parametry (np. Reduktor)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak bym miał do kupienia butlę to najpierw pojechałbym na załom bo tam jest o wiele tańsza, a niektóre nawet są pełne. U mnie butla 2,5litra pełna na złomie kosztuje 80zł + reduktor i reszta dupereli to około 100zł więc wychodzi 180zł i patrz ile masz kasy w kieszeni ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...