Skocz do zawartości

30l, 3 kirysy pstre, 4 danio - znikajace danio


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mamy male 30l akwarium, plywaja 3 kirysy pstre oraz plywaly 4 danio (2 czerwone, 2 inne). jakies 2 miesiace temu znikl jeden czerwony danio, nie znalazlem zwlok, wczoraj znikl 2gi - takze ani sladu po rybce - czy to mozliwe, ze rybka padla i kirysy ja zjadly ?

Akwarium z pokrywa, filtr z malymi otworami, wiec napewno tam nie wpadl.

 

Z gory dziekuje za pomoc.

 

Pozdrawiam

Widi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryby które masz nie nadają się do litrażu 30L. Czasami ryba ginie bez śladu. Miałem tak z 2 razy. Pewnie zdechła i gdzieś w roślinach czy za korzeniem przy dnie po prostu sobie na spokojnie zgniła... Co do kirysków...hmm...raczej nie są to jacyś tam wybitni padlinożercy ale nie wykluczone że coś tam podskubać mogły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam mój błąd:)

Chociaż mi malabarskie potrafiło podczas podmianki wody wyskoczyć... (szybkie są:) chwila nie uwagi i po rybce)

Po kilku dniach ususzonego znalazłem:)

Być może zwłoki leżą gdzieś w roślinkach ukryte... czasami tak bywa. Kirysy raczej padliny nie tykają...bynajmniej u mnie nawet nie miały ochoty się do niej zbliżyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich ponownie.

 

Hmmm sytuacja przypomina mi rozmowe z mechanikiem samochodowym pytajac jakiej marki samochod kopic - ilu mechanikow tyle opinii.

Znajomy i w sklepie doradzali mi kirysy, danio i neonki (oczywiscie nie wszystkie na raz) i min po kilka sztuk, ze wzgledu na to, iz sa to rybki stadne. Neonki wytrzymaly kilka miesiecy - zachorowaly na ospe. Pozniej kupilismy 4 danio, ostaly sie tylko 2, pozostale 2 byly wyjatkowo male. Kirysy maja sie dobrze od prawie roku. Kusi mnie kupno wiekszego akwarium, ale niestety nie mam miejsca.

 

Pozdrawiam

Widi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...