Skocz do zawartości

Rośliny


marekvip10
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Robię akwarium z roślinami żywymi i sztucznymi 50/50 mam problem ze sztucznymi roślinami. Każda z nich miała taką podstawkę żeby ją u mieścić w akwarium tylko że ja te podstawki gdzieś zgubiłem i mam pytanie z czego można taką podstawkę zrobić żeby nie szkodziło to rybą ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Robię akwarium z roślinami żywymi i sztucznymi 50/50 mam problem ze sztucznymi roślinami. Każda z nich miała taką podstawkę żeby ją u mieścić w akwarium tylko że ja te podstawki gdzieś zgubiłem i mam pytanie z czego można taką podstawkę zrobić żeby nie szkodziło to rybą ??

Po co sztuczne rośliny w akwarium ?

Takie rośliny nie są naturalne a i ryba może się o nie poharatać.

Ale oki, spróbuj wsadzić tak jak inne rośliny... tzn w żwir je wkop tak jak np: moczarkę lub rogatka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Ciekaw jestem jak je w sadze jak to jest pojedyncza łodyga myślałem żeby jakiś łupek nawiercić i w nim umieścić roślinę i dopiero w akwa ale nie wiem czy tak można.

Miałeś kiedyś rogatka w akwarium ? Jeśli nie to rogatek nie posiada systemu korzeniowego i się jakoś da wsadzić.

:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szkoda Ci pracy i czasu na nawiercanie jakiegoś łupka aby wsadzić kawałek plastiku do akwarium, który za chwilę i tak będzie zarośnięty glonami i nie będzie rósł w przeciwieństwie do żywych roślin. Choć każdy może mieć różne motywacje. Zazwyczaj na akwarium patrzy się jak na wycinek natury i do takiego stanu się dąży. możesz pójść dalej :) Proponuję obok plastiku zmontuj kawałek rury (taki niby ściek z fabryki) i umieść na dnie puszkę lub plastikową torebkę... niestety częsty widok w rzekach czy jeziorach. I to też będzie wycinek przyrody:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...