Jump to content

49 litrów - krewetki, neonki, ślimaki i bojowniki


ARHIZ
 Share

Recommended Posts

Mam akwarium 49 litrów.

Myślę o:

bojownik samiec + 3 samice

neonki - ile?

ampularia - ile mniej więcej będzie się dobrze czuć w takim baniaku?

helenki - ile i czy nie będą się "żarły" z ampulariami? Czy jedzą to co ampularie i czy składają jaja na szybie? (sorki, wiem, że trochę wyjeżdżam poza temat...)

krewetki - myślę o Red Cherry. Chodzi mi o takie, które nie wyłażą, bo mam w akwarium parę roślin, które wyrastają ponad powierzchnię akwa. I ile tego, żeby się dobrze czuły. Czytałem, że Red Cherry rozmnażają się w akwarium, mam dużo kryjówek, więc nie powinno być problemu, ale czy nie będę miał za jakiś czas problemu z "przeludnieniem"?

Link to comment
Share on other sites

A więc tak:

Odpuść sobie bojownika a tym bardziej kilka,w połaczeniu z neonkami nie wygląda to zbyt efektownie.Proponuję ci i zaufaj mi naprawdę:

-Do 49 L np.6 Neonów i 6 Kardynałków Chinskich (bardzo się lubia i pływaja razem a do tego są gabarytowo tej samej wielkości)

-Co do ślimaków wpuść 2 Ampularie i bedzie ok,nie kombinuj ;)

-A krewetki...najtwardsze,ładne i szybko się rozmnażają:RED CHERRY :D są tanie,pieknie sprzatają.Jeśli nie masz kasy na np.10 szt. to kup 4 a w niewielkim czasie sie rozmnożą.O przeludnienie krewetkami sie nie martw. ;)

Link to comment
Share on other sites

Taa, właśnie zacząłem czytać o helenkach - wydaje mi się, że jak nic rzucą się na malutkie ampularie (jak się wyklują z kokonu). Z ampulariami myślę, żeby utrzymywać liczebność ok. 10 sztuk (obecnie mam ok. 100 maluchów ;)).

A neony nie lepiej Inessa?

Co do RC, no właśnie nie mam za bardzo kasy. Kiedyś dostałem amano, to znalazłem je pod biórkiem :( Dlatego raczej zrobię tak, jak mi Nitro radzisz.

Co do Kardynałów, zastanowię się. Zresztą na razie mam jednego boja (sam).

Link to comment
Share on other sites

Tak jest sir :D sorry za czerwony.....Kup RED CHERRY ja aktualnie je mam co wiecej mam zbiornik bez pokrywy i nigdy nic mi z niego nie wylazło ;) A z ampulariami nie przesadzaj stary!Zdajesz sobie sprawę jak duże rosną Ampularie???10 szt jak mówisz po kilku miesiacach bedzie wygladać w twoim akwarium jak 10 pomarańczowych piłeczek do ping-ponga :DA co do Neonów to chodziło mi właśnie o INESSA.

Link to comment
Share on other sites

No niestety wiem, chociaż teraz duże mi już ze starości padły i zostały mi dzieciaki, więc nie mam na bieżąco porównania XD 6 maksymalnie wystarczy. Znacie jakieś sposoby, żeby się to tak bardzo nie mnożyło?

I kupię te RC - są najfajniejsze ze wszystkich (tylko muszę kasę uzbierać XD)

Link to comment
Share on other sites

Moje przy braku pokrywy po prostu wyłaziły. Teraz mam taką szklaną, co zakrywa akwa w 5/6, to wychodzą tylko kilka razy w roku. Chociaż jak samica złoży jaja np. na bambusie, to wyschną, więc wydaje mi się, że wystarczy podnieść poziom wody na tyle, żeby nie mogły złożyć na szybie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...