Skocz do zawartości

Gniją


S'Sayan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem już od samego początku z roślinami łodygowymi w akwarium.

 

Oświetlenie jakie stosuję to: 15W energooszczędna. Akwarium 25l. Podłoże gres bazaltowy i ziemia ogrodowa z kulkami glin-torf własnej produkcji.

 

Nawożę: Sera Florena (ogólny), Tropical Ferro aktiv (żelazo), Tropical Aquaflorin (potas)

 

Posiadałem LIMNOPHILA AROMATICA, która po ok. 2 tygodniach od założenia zgniła prawie całkowicie tak samo jak PROSERPINACA PALUSTRIS CUBA.

 

 

 

Teraz patrzę a tutaj zaczyna mi gnić DIDIPLIS DIANDRA

 

fotka:

 

Dołączona grafika

 

 

Niedawno kupiłem roślinkę, której nazwy zapomniałem, a wygląda tak:

 

Dołączona grafika

 

Co to za roślinka?

 

A objawami u tej roślinki jest takie coś:

 

Dołączona grafika

 

 

Zbrązowienie widać tylko na jednym liściu, a nowe i większość starych jest ok.

 

 

Roślinki za wyjątkiem tej ostatniej kupiłem z przycinki, a one nie miały korzeni.

Co następnym razem mam zrobić aby się dobrze ukorzeniły.

 

 

Wie ktoś jaki robię błąd.

 

 

Z góry dziękuje drodzy akwaryści :D

 

 

P.S. Sory za jakość. Robione telefonem na szybko.

 

 

 

Sorki za 2 temat lecz w tamtym nie uzyskałem dokładnej odpowiedzi. Kupiłem nawóz z takim pierwiastkiem na jaki wskazywała tabelka i nic. Więc zakładam jeszcze raz i proszę nie pisać postów typu sam sobie dobierz do tabelki bo już to robiłem i nie wyszło lecz prosiłbym

o odpowiedzi jeśli ktoś miał taki przypadek i o rozpoznanie jednej z roślinek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy masz te roślinki? Moim zdaniem to masz Amazonke i Peplisa ale nie jestem pewien na 100%.

Miałem te rośliny i Peplis przy tym oświetleniu jakie masz to ci nie pociągnie a moja Amazonka jak wypuściła nowe listki to już nie robiły się brązowe a tak to też gniły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że powinieneś dokładnie wiedzieć jakie światło trzeba dołożyc,wnioskuje to po twoim doświadczeniu forumowym,chyba że dostałeś to konto od kogoś innego bo ostatnio czytam sukcesywnie twoje posty i wypowiedzi i wydaje mi się że dopiero zaczynasz przygode z akwarystyką. Coś tu nie gra :shock:

Sorki za OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że powinieneś dokładnie wiedzieć jakie światło trzeba dołożyc,wnioskuje to po twoim doświadczeniu forumowym,chyba że dostałeś to konto od kogoś innego bo ostatnio czytam sukcesywnie twoje posty i wypowiedzi i wydaje mi się że dopiero zaczynasz przygode z akwarystyką. Coś tu nie gra

Sorki za OT.

 

Jakie światło dołożyć wiem, jaki filtr wiem, jaka obsada wiem lecz o roślinach mało dlatego, że zawsze miałem sztuczne rośliny i mało informacji mam na ich temat toteż pytam się Was bo może znacie odpowiedź od czego mi gniją rośliny bo ja nie znam.

 

 

W przyszłym tygodniu spróbuję dołożyć światła i zobaczymy.

 

 

Na razie temat można zamknąć gdyż roślinek już nie ma. Zgniły całkowicie dlatego też po dołożeniu światła zasadzę nowe i zobaczymy. Jak nie będą rosły będę pisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...