Skocz do zawartości

Dobór rybek do akwa 88 l


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy dobrze obliczam metraż zbiornika mnożąć jego 3 wymiary sze,dł i wys?Muszę zapełnić akwa 88 l bo zostało puste po pielęgnicach i przenieść z 40 l do niego rybki i mam takie rybki:

w dużym zostały; 1 dorosły duży zbrojnik niebieski

1 piskorek

2 kiryski pstre

1 barwniak czerwonobrzuchy

1 kosiarka

2 ślimaki ampularia

w małym są:

3 kardynałki

4 zielone neonki

3 czerwone neonki

2 razbory klinowe

2 razbory espei

1 młody glonojad zbrojnik niebieski

4 razbory chyba/nie znam nazwy/z 1 kropką małe ok cm

Są też małe ślimaki czerwone w muszlach też czerwono białych i nie wiem co to jest za rodzaj,czy szkodliwe,czy pozyteczne bo dostałam je gratis z kupionymi świderkami ale one się dobrze mają/plagi nie ma/ a świderki zgineły.

Zamierzam dokupić neonki,razbory espei,pseudomugil gertrudae lub signifer/które lepiej?/ i kosiarki.W jakiej ilości mogę mieć te rybki i czy to może być dobra obsada a może jeszcze jakieś inne proponujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja obsada totalnie do bani przerybiona o 200% ryby w niewłaściwych ilościach . Kosiarki wymagają znacznie większych zbiorników. Poszukaj na forum przykładowych obsad , albo zdecyduj się co chcesz zostawić, a co oddać. Wtedy dopasujemy obsadę co do ilości poszczególnych sztuk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dużym akwarium możesz pozwolić sobie na ławicę z 2 gatunków. Lepiej mieć ładne stadko 10 rybek niż miszmasz po 2rybki :/

w mniejszym ostrożnie z obsadą, ja poleciłabym np. 15neonów, albo z 12 razborek i to wszystko, po co przerybiać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie zostawię ten mniejszy zbiornik bez rybek,może założę w nim kreweterium?!

Nie chcę pozbywać się żadnych rybek i muszę wszystkie mieć w dużym akwarium tylko poradzcie co mam jeszcze dodać do tego co mam już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już nic nie dokupuj, ale zagwarantuję ci, że w takim miksie twoje rybki nie będą czuły się dobrze, większość z nich jest stadna, a stado to min. 5sztuk jak dla mnie! ale u Ciebie nie ma miejsca, żeby porobić stadka z tego co masz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja obsada totalnie do bani przerybiona o 200% ryby w niewłaściwych ilościach . Kosiarki wymagają znacznie większych zbiorników. Poszukaj na forum przykładowych obsad , albo zdecyduj się co chcesz zostawić, a co oddać. Wtedy dopasujemy obsadę co do ilości poszczególnych sztuk.

Nie przesadzasz??? 7 neonków ,4 razbory,1 kosiarka,2 kiryski to 200% przerybienie w 88 l ????????

Część rybek już wystawiłam tu na forum na zamianę lub sprzedaż np,dużego glonojada,kardynałk,razbory klinowe chcę zamienić na espei i zostanie za mało rybek by zapełnić wszystkie strefy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 piskorek

2 kiryski pstre

1 barwniak czerwonobrzuchy

1 kosiarka

2 ślimaki ampularia

3 kardynałki

4 zielone neonki

3 czerwone neonki

2 razbory klinowe

2 razbory espei

1 młody glonojad zbrojnik niebieski

4 razbory chyba/nie znam nazwy/z 1 kropką małe ok cm

 

To podałeś jako obsadę chyba że ja czytać nie umiem, a teraz piszesz4 gatunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsada się zmieniła bo już część rybek sprzedałam i teraz zostały:

4 zielone neonki

3 czerwone neonki

2 rozbory espei

1 mały zbrojnik niebieski

2 kiryski pstre

1 piskorek

1 barwniak czerwonobrzuchy

2 Slimaki ampularie

I co mogę jeszcze dodać do zbiornika 88 l??

Czy wskazane jest dokupić neony innesa z 10 szt +czerwone /ile?/+3 rozbory espei+pseudomogil/ile?/+otoski/ile?/+ kiryski lamparcie/ile?/ czy inne propozycje??

Dlaczego nie otrzymuję odp a jeżeli to tylko nieliczne????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsada się zmieniła bo już część rybek sprzedałam i teraz zostały:

4 zielone neonki

3 czerwone neonki

2 rozbory espei

1 mały zbrojnik niebieski

2 kiryski pstre

1 piskorek

1 barwniak czerwonobrzuchy

2 Slimaki ampularie

I co mogę jeszcze dodać do zbiornika 88 l??

Czy wskazane jest dokupić neony innesa z 10 szt +czerwone /ile?/+3 rozbory espei+pseudomogil/ile?/+otoski/ile?/+ kiryski lamparcie/ile?/ czy inne propozycje??

Dlaczego nie otrzymuję odp a jeżeli to tylko nieliczne????

ja bym zdecydowała się na 1 gatunek neonów! np. tylko inessa bo są najmniejsze, poza tym jak kiryski to po co już otoski? lepiej jeszcze dokup ze 2kiryski albo 3 nawet tego samego gatunku! u mnie rewelacyjnie czyszczą dno. Nie mieszaj już drugiego gatunku kirysów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiesz ja nie wiem o tym że pozbyłeś się części ryb

 

 

4 zielone neonki dokup 4 będzie 8

3 czerwone neonki dokup 3 będzie 6

2 rozbory espei dokup 3 będzie 5

1 mały zbrojnik niebieski - pozbądź się go

2 kiryski pstre dokup 3 będzie 5

1 piskorek

1 barwniak czerwonobrzuchy dokup jedna do pary

2 Slimaki ampularie

 

Tak może być chociaż proponował bym jeden gatunek neonów będzie ładniej wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otoski z tego co wiem czyszczą glony i nie są denne jak kiryski,a lamparcie bardzo mi się podobają i czy nie mogą być razem?Podłożę będę miała na dole Filtus Florian tj nawóz i na to żwirek to nie wiem czy to będzie zdrowe dla kopiżcych w podłożu kirysków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...