Skocz do zawartości

Kotna zebra i agresia niebieskoluskej


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

 

Nie moge uzywac polskiej czcionki. Ma dwie pary pielegnicy zebra plus dwie Pielegnice niebieskoluskie. Teraz pytanie czy jezeli pielegnica zebra jest kotna to musze sie pozbyc na pewien czas niebieskoluskej, czy moge pozaostawic je razem w jednym akwarium. Chcialbym podkreslic, ze zebry sa teraz bardzo agresywne i boje sie, ze jak samica zlozy ikre to bedzie problem z niebieskoluska. Powiem szczerze, ze juz zauwazylem oznaki agresi wzgledem siebie. Czy mozecie mi pomoc... Akwarium (120-40-50- 240litrow)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie i tu pojawia sie problem poniewaz pozyczylem koledze male akwarium 60L... Zastanawialem sie czy nie zamienic sie na inne pielegnice troszke lagodniejsze od Niebieskoluskej, mam zaprzyjaznionego sprzedawce ktory jest bardzo chetny na takie zamiany. Tylko wydaje mi sie, ze jego wiedza na ten temat jest nie duza, poniewaz polecil mi Akare pomaranczowopletwa z tego co sie orientuje ona rowniez ma silne zachowania terytorialne. Takze nie wiem, co o tym sadzisz???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łagodne pielęgnice nie dadzą sobie rady z zebrami.Podczas tarła to straszne killery.

Jednak w tym zestawie,który masz jest taki problem,że teraz agresorem są zebry,ale jak niebieskołuskie dorosną to zebry będą miały problemy.

 

 

Co bys mi radzil w takim ukladzie??? Nie chce zeby ktores z ryb plywaly obszarpane lub cos w tym stylu... Chcialbym zeby panowal "wzgledny" spokoj. Zle dobralem obsade za pierwszym razem, moglem lepiej pomyslec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno.

Jak Ci się nie trafią wyjątkowo zabójcze meeki, to z sajica spokojnie powinno dać radę. Moje P. sajica to typowe doopy wołowe, oczywiście jak trzeba to pogonią towarzystwo, ale w tym litrażu krew się nie poleje (nie powinna, bo jak zawsze dodaję - to tylko pielęgnice, i wszystko jest możliwe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to tak wczoraj oddalem Niebieskoluske do sklepu, zamowilem dwie meeki samca i samice. Z sajica dam sobie spokoj na razie. Tak poweim szczerze, ze chcialbym jeszcze jakas pare jedna, bo teraz bede mail zebry i meeki i chcialbym jescze jedna pare, ale boje sie, ze jak urosna to bede mial za maly baniak na 8 ryb teraz bede mial 6... Czy moge jeszcze kupic jedna parke??? Tylko czy dobre beda sajica czy moze do zeber i meeki cos innego???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega dal mi green terror na jeden dzien bo cos tam robil w akwarium, pomaranczowopletwa po jednym dni wygladala jak chodzace nieszczescie, pletwy po obgryzane, na czubku glowy jakby ktos jej szlifierka przejechal i w tym wypadku agresorem byla niebieskoluska. Takze odrazu doszedlem do wnoisku, ze one razem nie moga byc... Z pyski sie non stop czapaly. Chyba to jednak nie jest najlepsze rozwiazanie... Z tego co wynika to do zeber nie nadaje sie zadna inna ryba!!!!????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...