Skocz do zawartości

Akara z Maroni.


Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc identyfikacji płci akarki.

Chciałbym jej dokupić drugą połówkę, tylko nie wiem jakiej płci.

Na pierwszy rzut oka wygląda jak samczyk ale czy samce nie powinny mieć płetwy grzbietowej dłuższej, równą końca tylnej płetwy?

 

Ps. Nie komentować kupy :D

post-2858-13685165213458_thumb.jpg

post-2858-13685165213676_thumb.jpg

post-2858-13685165213959_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc identyfikacji płci akarki.

Na pierwszy rzut oka wygląda jak samczyk ale czy samce nie powinny mieć płetwy grzbietowej dłuższej, równą końca tylnej płetwy?

 

Ps. Nie komentować kupy :D

Porównując to foto do swojej parki to powiem że wygląda mi to na samicę , aczkolwiek nie jestem pewien na 100% , mój samiec ma dłuższą płetwę grzbietową i odbytową ( nie wiem jaka jest wielka ta ryba tak że trudno stwierdzić ) poza tym samiec w moim baniaku jest bardziej ubarwiony niż samica ta kropka wygląda u niego jak zamek do klucza , z tym że trzeba brać poprawkę na to że gdy ryby są wypłoszone to i samica tak samo się ubarwi .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem samica, ale naprawdę płeć rozpoznasz tak jak u Oscarów - podczas tarła.

Aha, czyli najlepiej dokupić ze 3 szt i niech się dobiorą w pary, ale co potem z pozostała dwójka, hm.

 

 

Ps. Nie komentować kupy :D

Porównując to foto do swojej parki to powiem że wygląda mi to na samicę , aczkolwiek nie jestem pewien na 100% , mój samiec ma dłuższą płetwę grzbietową i odbytową ( nie wiem jaka jest wielka ta ryba tak że trudno stwierdzić ) poza tym samiec w moim baniaku jest bardziej ubarwiony niż samica ta kropka wygląda u niego jak zamek do klucza , z tym że trzeba brać poprawkę na to że gdy ryby są wypłoszone to i samica tak samo się ubarwi .

Dany osobnik ma około 6cm.Jak jest spłoszony to robi się cały w ciemne ciapki.

Czyli na razie podejrzewamy, że to samiczka.Obejrzałem na internecie wiele fotek tych rybek i tak mi się wydaje, że samce mają dłuższe płetwy .Samiec bardziej ubarwiony, czyli co ma oprócz tylnej kropki i paska na oku?Mojemu nieraz wyskakuje taki ciemny pasek wzdłuż ciała,

zaznaczony na czerwono - taki gruby jak zaznaczyłem.

post-2858-136851652148_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem na myśli czarny pasek pionowo tam gdzie jest ta czarna kropka , wygląda to jak dziurka od klucza , a po zewnętrznej części tego paska , od strony ogona jest jasno żółty pasek , jakby taka poświata . tak ma mój samiec Co do paska na oku to samica też taką posiada.

Co do płetw masz rację .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...