Skocz do zawartości

[Molinezje żaglopłetwe] Narybek


mate19
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam kilka pytań dotyczących młodych molinezji żaglopłetwych:

 

Moje młode mają tydzień, rosną ładnie i szybko, mają już po około 1,3 cm.

 

A oto moje pytania:

1. Kiedy można już poznać płeć małych ? ( jak tak bacznie na nie patrzę to wydaje mi się, że niektóre mają już takie zgrubienie na płetwie brzusznej, czyżby już gonopodium? Bo mi się nie wydaje, dawno temu miałem mieczyki i im się to później pojawiało.

 

2. Kiedy samcom zaczną się pojawiać płetwy grzbietowe i czy to prawda, że jeśli będą miały słaby pokarm to mogą im nie wyrosnąć takie okazałe ?

 

3. Kiedy młode będą się mogły rozmnażać ? Naprawdę aż 6 miesięcy ?

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

 

 

mod.-Pisownia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, a mogę jeszcze parę pytań ?

 

1. Jakie mogą być u nich warianty kolorystyczne, bo z tego co widzę to srebrne, złote (z czerwonymi oczami i czarne z białymi plamkami. Tylko takie widziałem, są inne?

 

2. Ciąża to dokładnie 56 dni ? Czyli od wykotu do wykotu ? Czy np. temp. może wpłynąć na długość ? Moje pływają w 22- 23 stopniach więc chyba dłużej?

 

3. Jak dokładnie wygląda u ciebie poród, dokładnie chodzi mi o przygotowanie, no wiesz zasadziłeś dużo roślin i nic nie robisz czy wyławiasz ? Bo ja mam 2 samice i 1 samca, pierwszą samice zaryzykowałem i zostawiłem nie mam ani 1 młodej 2 kociła się 2 dni po przybyciu z zoologa i z około 50 młodych mam tylko 6, to stres je tak niszczy ?

 

 

 

mod.-Radzę zadbać o pisownię!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Warianty to zależy jaką masz "ekipę" .Kolorowe lub całe jednego koloru. Pomieszane jakieś i w cętki. Różne różności. Jak byś miał np same czarne które nie miały styczności z innymi kolorami to dzieci też będą czarne.

 

2. Podobno przy końcu ciąży można im podnieść do 28. To przyspiesza poród. Ja mam w akwa 25-26.

 

3. Jeżeli samica jest czarna to ją odsadzam do kotnika jak jest wypchana jak szafa trzydrzwiowa, a jak kolorowa to jak jest gruba i ma widoczną plamkę ciążowa. Koci się od kilku godzin do dnia. Jak nie jest zestresowana i ma spokój w kotniku to na spokoju piękny duży miot mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po jakim czasie wypuszczasz je z kotnika do dużych ryb ?

 

Jak będą większe, niż pyski dorosłych ryb. Lepiej, żeby miały ponad 2 cm, nie mniej. Ostatnio wpuściłam kilka młodych rybek do ogólnego (ok. 1,5 cm) no i niestety znalazłam je bez ogonów. Dlatego jeśli komuś zależy to lepiej poczekać kilka tygodni dłużej dłużej niż się spieszyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem mam 2 samice i 1 samca, jedna okociła się w kotniku i mam małe, a 2 w akwa i nic nie zostało, dziś po około 2 i pół tygodnia złapałem w akwarium małą molkę, co więcej tą, która straciła młode, strasznie wychudła, a wczoraj widziałem u niej plamkę, ale wydawało mi się to niemożliwe. I teraz moje pytanie czy to normalne i czy wam się to zdarza i jak często można się spodziewać takich rzeczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moje molinezje, gupiki, mieczyki co miesiąc są w ciąży, ale młodych nie wyłapuję, może kiedyś wyłapię samicę kotną do małego akwarium (kotnika) to trochę po hoduję młodych, a tak to na razie mam kilka młodych, no złote z czarnymi plamkami niby białe z czarnymi plamkami no i kropkowane białe itp. mieszanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...