Skocz do zawartości

Chory welon


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was. Proszę o poradę gdyż mój welon, którego mam już ok. 5 lat po zmianie wody i filtra zachorował... Nie mam pojęcia jak mogę mu pomóc. Welonek leży na dnie ciężko oddycha czasem podpływa do góry i łapie powietrze a potem puszcza bąbelki... Mam wrażenie jakby nie dowidział, nie wiem czy to możliwe, ale kiedy go karmię CHAOTYCZNIE łapie trochę pokarmu i zmęczony osiada...Dziś zauważyłam, że jego ogon zaczyna się rozwarstwiać. Nie ma żadnej wysypki ani zaczerwienianych miejsc moje akwarium ma 80l zmieniałam wodę, połowa była odstana, a do 2 połowy dodałam antychlor i jeszcze kilka butelek wody żywiec niegazowanej... Myślę że to ja coś zawaliłam i nie jest mi fajnie jak patrzę na nią... Dodawałam bakterie, a ostatnio pan mi polecił takie żółte tabletki 2... Mam jeszcze drugiego welonka i z nim wszysto oki... Rybka ta zawsze źle przeżywała zmianę wody ale nigdy nie aż tak.... Proszę napisać czy mogę coś zrobić aby było lepiej... Z góry dziekuję i pozdrawiam.

 

Gost: Dbaj o pisownię!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam was.prosze o porade gdyż mój welon, którego mam juz ok 5 lat po zmianie wody i filtra zachorował... nie mam pojęcia jak moge mu pomóc. welonek leży na dnie ciężko oddycha czasem podpływa do góry i łapie powietrze a potem puszcza babelki...mam wrażenie jakby nie dowidział nie wiem czy to możliwe ale kiedy je karmie CHAOTYCZNIE złapie troche pokarmu i zmeczony osiada...dziś zauważyłam, ze jego ogon zaczyna sie rozwarstwiaC.nie ma zadnej wysypki ani zaczerwienianych miejsc moje akwarium ma 80l zmieniałam wode połowa była odstana a do 2 połowy dodałam antychlor i jeszce kilka butelek wody żywiec niegazowanej...myśle ze to ja coś zawaliłam i nie jest mi fajnie jak patzre na nia...dodawałam bakterie, a ostatnio pan mi polecił takie zółte tabletki 2...mam jeszce drugiego welonka i z nim wszysto oki...rybka ta zawsze zle przezywała zmiane wody ale nigdy nie az tak....prosze napisac czy moge cos zroic aby było lepiej.. z góry dziekuje i pozdrawiam

Masakra nie dolewaj wody wody mineralnej i nie wymieniaj całości tylko tygodniowo 30% nie więcej.Masz go 5 lat hmm możliwe jednak ja sam mając tyle czasu rybę na pewno bym nie lał wody mineralnej do wody a co za tym idzie szukał porad na forum.

Rozumię że masz nowy filtr co za tym idzie jest niedojrzały do tego wymiana wody a wiesz że w wodzie jest 5-10% bakterii nitryfikacyjnych rozkładających szkodliwe związki w filtrze około 40-45% zmieniając pozbyłaś się większości więc welon możliwe że zatruł się no2,no3.Proponuję zaszczepić w nowym filtrze nowe bakterie poprzez wyciśnięcie syfku do nowego filtra i zaprzestanie wlewania wody mineralnej bo to raczej jest główną przyczyną.

Wody się nie zmienia w całości tylko podmienia i nie powinno się tego robić w ilości większej niż 30% max,tygodniowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wiem o tym że nie powinno zmieniać się wodę w całości ale wymieniłam ja po półtora roku..... Wymianę zrobiłam ok miesiąc temu i ta rybka tak się czuje od tego czasu.... Bakterie dolewałam, dziś po tych tabletkach żółtych kazano mi wymienić 50% wody i następnie dodać ponownie bakterie. Nie wiem co mam jeszcze zrobić... Myślę że już tylko czas zrobi swoje.

 

Gost: Zaczynaj zdania wielką literą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...