Skocz do zawartości

glonojady. co zrobić z nimi po wykluciu przy mojej obsadzie


pika
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 120l . Platki , gupiki , neony czarne( wszystkich razem 16, ale są malutkie) i ciernioczka, z którym nie wiem co zrobić i długonosa, którego nawet nie umiem złapać :) Wiem , że te dwie ostatnie ryby powinnam oddać bo to nie mój litraż , ale ja nie o tym. Wśród mojej obsady znalazły się jeszcze trzy glonojady. Dwa samce i samica. Właśnie samica złożyła ikrę i zastanawiam się czy coś mi przypadkiem nie zje narybku. Może to i głupia obawa, ale wolę się upewnić . Od tego zależy czy po wykluciu powyłapuję je do innego akwarium.

 

 

 

mod.-Pisownia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty Gaweł...? Samica Zbrojnika miała by zjeść ikrę? A jakim cudem, przecież samiec non stop jej pilnuje aż do wyklucia. To się może zdarzyć tylko jeśli ikra zostanie z jakiegoś powodu porzucona..a wtedy i tak nie ma zwykle po co jej ratować.

 

Nie miałam Cierniooczka ani Długonosa więc nie wiem jak te rybki mają się do malutkich Zbrojników...jednak biorąc pod uwagę ich wielkość i budowę myślę że nie ruszą maluchów. A reszta obsady nie zrobi im nic na pewno.

 

Pika, zostaw małe jak się wyklują na miejscu...w ogóle największe szanse mają na przeżycie właśnie w dojrzałym , funkcjonującym zbiorniku..tam gdzie zawsze jakieś glony się znajdą..bo to jednak podstawa ich żywienia. Nie zaszkodzi oczywiście podawać rozmoknięte i rozkruszone tabletki/granulki ze spiruliną, by je dokarmiać.

 

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty Gaweł...? Samica Zbrojnika miała by zjeść ikrę? A jakim cudem, przecież samiec non stop jej pilnuje aż do wyklucia. To się może zdarzyć tylko jeśli ikra zostanie z jakiegoś powodu porzucona..a wtedy i tak nie ma zwykle po co jej ratować.

 

Nie miałam Cierniooczka ani Długonosa więc nie wiem jak te rybki mają się do malutkich Zbrojników...jednak biorąc pod uwagę ich wielkość i budowę myślę że nie ruszą maluchów. A reszta obsady nie zrobi im nic na pewno.

 

Pika, zostaw małe jak się wyklują na miejscu...w ogóle największe szanse mają na przeżycie właśnie w dojrzałym , funkcjonującym zbiorniku..tam gdzie zawsze jakieś glony się znajdą..bo to jednak podstawa ich żywienia. Nie zaszkodzi oczywiście podawać rozmoknięte i rozkruszone tabletki/granulki ze spiruliną, by je dokarmiać.

 

powodzenia

Może nie zjeść, ale je porozrzucać, sam tak miałem kilka razy...:)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...