Skocz do zawartości

Pokarm "weekendowy" - dorosłe ryby i narybek


tictac
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę wyjechać z domu na ponad tydzień i nie mam komu zostawić pod opieką akwarium. Zaopatrzyłem się w pokarm JBL Holiday i JBL Weekend. Holiday starcza rybom na 30dni, Weekend na 3.

W akwarium mam 7gupików, 5 neonków i glonojada, a w kotniku 12 sztuk narybku gupika.

I stąd też moje pytanie. Czy okres na jaki starcza tabletka jest uzależniony od wielkości i ilości ryb, czy od "rozkładu" tabletki? Planuję zostawić dorosłym rybom tę większą, a maluchom dać mniejszą. Starczy im to na tydzień? Małe ryby trzymam w pływającym małym kotniku i tam bym im włożył tę tabletkę. Nie zepsuje im to wody? Kotnik niby ma dziury, ale wiadomo, że cyrkulacja jest dość ograniczona. Nie mogę dać ich do akwarium luzem, bo mam też karlika szponiastego, który cały czas siedzi w roślinach i myślę, że połakomiłby się na te małe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień? Nie dasz żadnej karmy, też się nic nie stanie. Ryby dają sobie bezproblemowo radę, bez uszczerbku na zdrowiu tydzień bez karmienia, o ile nie jest to regularny przypadek.

 

Zresztą identyczny temat był już kiedyś omawiany na forum.

Bardziej chodzi mi o narybek, czy nic mu się nie stanie, bo o dorosłe to się nie martwię, wiem, że jakoś dadzą radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...