Skocz do zawartości

Krewetkarium problem z roślinkami


malpik1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :roll:

Mam mały problem z roślinką, a dokładnie Ceratophyllum demersum (chyba to ta ).

Chodzi o to, że liście zaczynają mi brązowieć jak chciałem zobaczyć co to jest i nią poruszałem woda się trochę "zamuliła" a najdziwniejsze ze obok wypuszcza nowe łodygi zieloniutkie nie wiem co może być przyczyną.

Nie wiem czy nie substrat. Inna roślinka Ophipogon Kyoto podobno miała padnąć a miewa się całkiem dobrze nie gnije nawet bez co2.

Help chciałbym wszystko mieć ok zanim wpuszczę krewetki o ph wysokie muszę zbić 7.4<7.8.

Zapomniał bym mam żabkę i glonojada jak coś ale wątpię ze to ich wina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak tylko te parametry znam niestety, jestem w czasie zakupu innych testów.

oświetlenie miałem Tungsram 25W F6 teraz chwilowo zwykła żarówka z małym gwintem(przerabiam pokrywę) 34l + korzeń. Może to jego wina chodź żaba i glonojad mają się dobrze. świece różnie nie umie dostosować czasem jak rano zaświecę to 12h a jak nie to 5-6hnie wiem co lepsze.

post-10042-1368516520995_thumb.jpg

post-10042-13685165210175_thumb.jpg

post-10042-13685165210389_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nawożę kumpel powiedział mi, że na początek wystarczy sam substrat mam JBL AQUABASIS PLUS. Woda jest trochę żółtawa ale nie tak jak na foto. Jest jeszcze jedna sprawa ropucha wredna rozkopała piach i przez jakiś czas substrat był odkryty. Ale miedzy JBL AQUABASIS PLUS a Żwirkiem i piachem dałem siatkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rybki nie miałem gdzie dać wiem błąd myślę ze jakoś da się naprawić a roślinki słyszałem ze mogę dać od razu. Czyli co to glony tak to w takim razie jak się ich pozbyć większa podmiana.

 

 

ps. wyczytałem że to okrzemki mogą być wyłącze światło na jakiś czas wyczyszczę wszystko i kupie testy odezwę się jak coś się poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...