Jump to content

malpik1

Użytkownik
 • Content count

  49
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About malpik1

 • Rank
  Małomówny
 1. malpik1

  112l

  A możne być z kakadu para skalarów??
 2. malpik1

  112l

  Pielęgniczki najłatwiej dostępne to kakadu i Ramireza. Z tego co czytałem Kakadu są mniej wymagajace niż ramirezki. Z obydwoma gatunkami mogę trzymać np zwinnik czerwonousty, tęczanka neonowa, gertrudy, zamiast otosków może być zbrojnik albo kirysek??
 3. malpik1

  112l

  Takie parametry podali mi w wodociągach twardość 72,9 mgCaCO3/dm3 mi ph 7,4 wyszło. Może faktycznie krewetki zostaną u siebie.
 4. malpik1

  112l

  Witam Planuje kupić akwa 112l, woda twardość – 69,62 żelazo – 0,006 chlor pozostały – 0,2 barwa - 5 Podłoże mam kupiony JBL AQUABASIS PLUS i JBL Manado ale chce dać to w rogu i tylu akwa a resztę zastanawiałem się na piaskiem, oddzielone powiedzmy korzeniem. Oświetlenie dwie świetlówki 18W Obsada myślałem nad pyszczakami albo pielegniczkami. Jakieś rybki stadne ale nie neony wydaje mi się to oklepane (kwestia gustu). Mam krewetkarium to do 112l dałbym parę szt. Mam nadzieje ze pomożecie w doborze odpowiedniej obsady.
 5. malpik1

  Erytromecyna 200g dawkowanie

  Witam Mam pytanie prawdopodobnie mam sinice z tego co wyczytałem i widziałem na foto. Pytanie brzmi jak dawkować i jak często tabletki do akwa 30l. Oczywiście przy zaciemnionym baniaku i czy może to wpłynąć na młode krewetki redki.
 6. malpik1

  Rozmnażanie w słonej wodzie.

  Pisze z fona. Ale satysfakcja 100pc jak dwanascie dotrwalo do konca chyba zaryzykuje pozdro i thx za info
 7. malpik1

  Rozmnażanie w słonej wodzie.

  Czyli stopniowo zasolić wodę. Gdzieś słyszałem ze nie musi być to baniak wystarczy duży słoik tylko, że ciężej utrzymać parametry. Myślę na zakupem Red Nose wymagania wody ma podobne do mojego baniaka tylko te rozmnażanie mnie ciekawiło.
 8. malpik1

  Rozmnażanie w słonej wodzie.

  Pytam z ciekawości wiem, że Red Nose i amano mają takie wymagania.
 9. Tak jak w temacie. Wszędzie pisze o przeobrażeniu zupełnym, że woda musi być słona i nic więcej. Ciekawi mnie jakie musiało by być zasolenie, jak długo takie krewetki muszą być trzymane w słonej wodzie itp..... Domyślam się, że to tego najlepiej mieć osobny baniak
 10. malpik1

  Legwan zielony

  to jakiś kit hehe legwany nie są agresywne Mój zawsze rano właził mi do łóżka się ogrzać i jedyną krzywdę jaką wyrządził to "zdrapki" po pazurach. Terrarium pierwsza klasa ile już ma pupil?? (lat )
 11. malpik1

  KORZENIE (pytania...)

  Nie co ty. Ja gotowałem 3-4h w wodzie i soli. Potem moczyłem 3 dni w zimnej wodzie (raz dziennie wymieniałem wodę) Apotem dałem do akwa i było git tylko obserwowałem czy pleśń nie wyszła. 2 razy robiłem i 2 razy wszystko ok było.
 12. rybki nie miałem gdzie dać wiem błąd myślę ze jakoś da się naprawić a roślinki słyszałem ze mogę dać od razu. Czyli co to glony tak to w takim razie jak się ich pozbyć większa podmiana. ps. wyczytałem że to okrzemki mogą być wyłącze światło na jakiś czas wyczyszczę wszystko i kupie testy odezwę się jak coś się poprawi.
 13. Hmm nie wiem jakie drzewo. Filtr chodzi 24h ale jutro pierwsza podmiana od zalania będzie.
 14. Korzeń mam z terrarium zakosiłem mojemu legwanowi (kupiony w zoologicznym) leżał tam ładne parę lat. Wygotowany w soli moczony 3dni.
×