Jump to content

Atak ślimaków


Recommended Posts

Proszę o pomoc, jak pozbyć się sporej ilości ślimaków z akwarium? Codziennie wyławiam po ok30szt i wciąż wracają, liść sałaty nic nie daje, a bojce i ryby denne odpadają, ponieważ mam krewetki. Jakieś inne rozwiązanie bezpieczne dla małych rybek i krewetek?

Link to comment
Share on other sites

Można też zrobić pułapkę na ślimaki z ogórka. Wystarczy przeciąć ogórka i wydrążyć w środku, przywiązać żyłkę do ogórka i np.korzenia lub kamienia tak, aby nie pływał po całym akwarium. Pozostawić na noc lub dwie. W środku powinny zgromadzić się ślimaki. Wyłowisz ogórka i zrobisz nowego, aż nic nie będzie się łapało. :D

Link to comment
Share on other sites

Osobiście polecam bocje, jednak jeżeli masz krewecie to kup z 5 helenek, albo zrób pułapkę...proste...i jeżeli kupujesz rośliny przepatrz je dokładnie, bo pewnie kupiłeś roślinkę z małymi zatoczkami, albo jajami.
Link to comment
Share on other sites

osobiście polecam bocje jednak jeżeli masz krewecie to kup z 5 helenek albo zrób pułapkę...proste...i jeżeli kupujesz rośliny przepatrz je dokładnie bo pewnie kupiłeś roślinkę z małymi zatoczkami albo jajami

Pułapkami nie usuniesz ślimaków w 100%. Bocji nie doradzaj, skoro nie znasz litrażu, to nie jest uniwersalne rozwiązanie.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...