Skocz do zawartości

Potrzebna pomoc!!!


pixell
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niedawno założyłem swoje akwarium tzn. wsadziłem roślinki (limnophila aquatica, juncus repens, echinodorus bleheri) wysypałem podłoże (nawóz i żwir) poustawiałem dekorację i wlełem wodę (u mnie jest twarda;/) Później wlałem uzdatniacz wody antychlor (zoolek), po 18 godzinach wlałem nitrivec (sera) (wg zaleceń sprzedającego mi akwarium i całą resztę) i nie wiem czemu ale moje roślinki wygladają jak by miały zamiar się rozlecieć:( nie wiem co mam robić i kiedy wpuścić rybki. Sprzedający mówił że w jakimś preparacie nie można włączać filtra z wkładem węglowym tylko tak namotał że sie sam pogubił i nie wiem w jakim:( (nie włączam go w ogóle) przeczytałem na stronie a ustaleniu ph i twardzości a on mi nic na ten temat nie mówił:( pomocy proszę

akwarium 60L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czytałeś np to i setki podobnych tematów na forum

 

viewtopic.php?f=10&t=3716

 

Edit:

 

Wiesz co napiszę to n-ty raz.

 

Tak powinieneś założyć akwarium

 

Sypiesz podłoże, sadzisz rośliny, zalewasz to odstaną wodą. Włączasz filtr, grzałkę światło (najpierw zacznij od 6 godzi , a następnie zwiększaj czas oświetlania co dzień po trochu aż osiągnie 10 godzin, zmniejszy to ryzyko powstania glonów. ). Teraz spokojnie czekamy 2-3 tygodnie aż zbiornik dojrzeje i po tym czasie stopniowo wpuszczamy ryby (nie wszystkie na raz , np raz na tydzień po parę sztuk.)

Jak już to wszystko ładnie współpracuje. To co tydzień podmieniamy 30% wody na wodę odstaną 24 h , odmulamy dno, itd ewentualnie czyścimy filtr w wodzie zlanej z akwarium.

 

Żadnych preparatów nie dajemy, bo to jest zbędne. A temu sprzedawcy to możesz szczerze powiedzieć że jest po prostu durny. I zapamiętaj nigdy nie ufaj sprzedawcy.

 

Jakieś jeszcze pytanka ???

 

pH i GH dostosowujesz do wymogów swoich ryb.

 

 

mod:Naucz się w końcu edytować posty!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zbadaj jakie mas a następnie powiedz jakie chcesz osiągnąć, a to już zależy jakie ryby chcesz mieć. więc najpierw wybierz obsadę, a następnie będziemy mogli ustalać dalej. Więc na razie nie mogę Ci pomóc, bo sposobów jest dużo, ale to wyjaśnimy jak zdobędziesz potrzebne informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary przy takim litrażu ta obsada na pewno odpada:

 

Parę bojowników wspaniałych

bojowniki trzyma się w haremach (2 samice plus jeden samiec) jeśli się na nie zdecydujesz inne rybki odpadają (chyba ze kilka kirysków

 

3 glonojady

jeden "glonojad" nadaje się do minimum 100L-w Twoich 60 nie możesz mieć ani jednego

 

4 neony

ich możesz sobie kupić z 10 sztuk z4 kiryskami np. ;)

 

i ewentualnie parę welonków

welonki to ryby zimnowodne, na jednego powinno przypadać około 80L. - w Twoim przypadku odpadają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 1 glonojady odpadają za małe akwa radze otoski

2 welonki też nie mogą byc w tej grupie są zimno lubne i wymagają także większego akwa

3 reszta może byc , co do parametrów wody dla tych rybek wejdz na atlas rybek i poczytaj o każdej rybce a do wniosków dojdziesz sam i przy okazji posiądziesz więcej cennych informacji :D;)

ps.nie zauważyłem parę rybek w opisie ale mod zauważył i dodał swoje uwagi sorki :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...