Skocz do zawartości

Bojownik i inne rybki


Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu moja córcia dostała w prezencie bojownika, niestety w kuli. Aby nie męczyc rybki zakupiłam wieksze akwarium- 60 litrów. Czy możecie mi poradzić jakie rybki mozna hodowac razem z bojownikiem, tak aby nie było "konfliktów"? Jedną z rybek którą chciałabym miec jest glonojad. Poniewaz dopiero sie ucze w kwestii akwarystyki, na poczatek będę miala w akwarium sztuczne roslinki. Czy będzie to stanowiło problem dla takiej rybki jak glonojad? Z góry dziekuję za pomoc.

 

Mod.Janusz--Pisownia.Masz czas do jutra ,potem idzie ostrzeżenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak,niestety 60l dla glonojada to za mało.

Sztuczne roślinki też raczej odpadają, w niektórych przypadkach mogą być szkodliwe. Lepiej na początek kupić kilka tańszych roślinek.

Z towarzystwem dla bojownika nie powinno być problemu, dobrze by było gdyby rybki nie miały barwnych,dużych ogonów np. gupiki.

Bojownik może być agresywny, proponuje 6 sztuk kirysków na dno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuję za odpowiedz...myslę o sztucznych roslinkach, ponieważ czytałam, że utrzymanie w czystości akwarium przy żywych roślinach jest dosc trudne i obawiam sie, że mogę narobić więcej szkód niz pozytku. A jakie jest minimalne akwarium dla glonojada?

 

Mod.Janusz.Pisownia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długość nie mniejsza niż 80cm x 40cm(litraż nie jest istotny bo może mieć 120l a wysokość 15 cm) i weż pod uwagę co to za glonojad ponieważ wielu początkujących kupuje malutką rybkę a potem się okazuje że dorasta do 55 cm (plecostomus) proponuję zbrojnika niebieskiego do takiego akwarium.

Jeśli zdecydujesz się na takie akwarium to nie ma wcale dużo pracy przy nim więcej jest na początku (umiejscowienie,dobór podłoża,roślin, sadzenie itp.)Wcale nie jest prawdą że z żywymi roślinami jest dużo pracy przy utrzymaniu i pracach porządkowych to mit.Rośliny żywe musza być?

Bardzo mądrze postąpiłaś że najpierw się pytasz a potem działasz-wielki plus na początek.

Polecam te tematy do przeczytania uważnie i powstanie kolejny piękny zbiornik.

viewtopic.php?f=43&t=14638

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No otoski są fajne ale póki co niech Gosia dobrze poczyta o założeniu akwarium bo do planowania obsady to jeszcze daleko,na to przyjdzie czas kiedy zbiornik będzie dojrzewał a przy okazji dowiesz się więcej o rybkach które chcesz mieć,to oczywiste.Lepiej poczytaj Gosia na pisanie jeszcze będziesz miała czas,wtedy na samym początku pomyślimy o roślinach i podłożu.

Wstrzymajcie się z ta obsadą nie ta kolejność niech najpierw baniak zostanie zalany.

Tomek a Ty co najpierw polecasz obsadę a potem pytasz o wymiary????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...