Skocz do zawartości

Filtr 200L


makos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

Mam akwarium 200l i filtr Aquael Fan 3 plus i zastanawiam się nad kupnem HW-302 (ograniczony budżet), gdyż woda w akwarium nie jest krystaliczna a po dnie cały czas pływa jakiś syf. Czy ten HW to dobry filtr i dobre rozwiązanie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQ5D57Ig1XbMY03x3PS1NxiadI8ZUfLTy2uu8yuBI-b640w5ZwYlA

Filtr HW 302

Akwarium :100x40x50 200l

Obsada : x pawich oczek około 10 dorosłych i maluchy ,15 kirysków, zbrojniki

Podłoże : Piach kwarcowy

Podmiany: drobne 5-10 litrów na tydzień akwarium ma 1,5 miesiąca , więc na razie nie ma potrzeby większych

Filtr: ceramika, dwa kosze waty filtracyjnej, czyszczenie co 1,5 tyg , dwa to już maksimum :roll: ,inaczej woda traci przejrzystość, filtr kosztował z przesyłką pobraniową ,kupiony z kompletem wkładów 116 zł , bardzo delikatne rureczki od deszczowni i wlotu ,dosłownie zginają się w rękach, przy montażu uszkodziłam jedną, wydajność szybko spada ,ale mam grzebiące w dnie rybki

Słyszalność: filtr jest dość głośny i trudno usnąć -śpię metr od akwarium , a jestem przyzwyczajona do odgłosu filtrów .

Dane wg producenta: Wydajność: 1000l/h, Pobór energii: 18W, 3 kosze na wkłady

Podsumowując : filtr jest tani i to widać , ale za tą cenę schowany w szafce, jeśli stoi poza pokojem gdzie się śpi mogę go polecić. Cena jest jego główną zaletą. HW 302 nie oczyści dobrze wody w akwarium większym niż 200l ,a podawane jest ,że nadaje się do akwariów 300l . Cena jest jego główną zaletą-116 zł z przesyłką i wkładami

 

Sam też o niego pytałem a okazało się że już ktoś o nim pisał :)

Wystarczy poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...