Jump to content

jakie rybki do akwarium


Recommended Posts

Witam mam akwarium o wymiarach 37cmx25cmx20cm , czyli około 18,5l., mam już w nim 1 glonojada (zbrojnika), 1 welona oraz jednego kiryska niestety nie wiem jakiego rodzaju. W takiej sytuacji czy mogę jeszcze zakupić jakieś rybki, jeśli tak to jakie ?

 

P.S. jeśli rodzaj kiryska ma ogromne znaczenie w doborze rybek mogę zamieścić jego fotografię. :)

Link to comment
Share on other sites

Witam, pozwolę sobie podczepić się do tematu. Posiadam akwarium 30l o wymiarach 40x25x30. Myślałem o wpuszczeniu tam ok 10 krewetek i bojownika + samiczkę, ale z tego co wyczytałem parka może być w 40l i wyżej, więc to zostanie jeszcze rozpatrzone. Sądzicie, że krewetki z bojownikiem(+samicą) to dobre zestawienie w takim zbiorniku? Akwarium dojrzewa, posiada ogrzewanie i filtracje, załączam jego zdjęcie. Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Pozdrawiam Matys

Link to comment
Share on other sites

Kup bojownika takiego co pływa z innymi rybami w zoologu, i jest przy nich łagodny, wtedy jest mniejsze ryzyko, że zje Twoje krewetki. Obsadź ten korzeń mchem, i pod nim, też posadź mech, wtedy krewetki miały by schronienie. A i samicy nie możesz mieć. Po pierwsze na pewno nie parka jak już coś to harem, ale masz za małe akwa i samiec może zamęczyć samice.

Link to comment
Share on other sites

Bojowniki trzymamy w haremie. Co do litrażu minimalnego to sie nie wypowiem.

Jeden bojownik w akwarium 30L z pewnością może być.

Co do połączenia z krewetkami. To zależy od charakteru bojownika. Może być agresywny a może być łagodny. Te z kubełka (w zoologicznym) zwykle są agresywniejsze.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...