Skocz do zawartości

Problem w krewetkarium


thenar2004
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam mały problem z moim krewetkarium wczoraj robiłem podmiankę wody i zakupiłem nowe bakterie firmy sera wcześniej stosowałem tropicala i nagle gdy dzisiaj zmierzyłem poziom NO2 to wzrósł z 0 do 1 przy czym NO3 odrobinę spadło czy to normalne ??? Czy te bakterie których używałem wcześniej były stare bądź złe ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli zaprzestać dolewania bakterii do krewetkarium,

Tak nie dawaj więcej chemii, bo nie jest to korzystne dla krewetek.

 

a NO3 i NO2 nie powinno być stabilne na jednym poziomie??

Jeśli będziesz regularnie podmieniał wodę w akwa, odmulał dno i nie przekarmiał ryb czy tam krewetek, nie będziesz miał z tym problemu.

 

 

PS.

Jeśli chodzi o krewetki to wgl się lać chemii, bo są one na to wyczulone.

.

Co to znaczy?

To nie pierwszy taki Twój post dzisiaj,np.

 

Hmm dobrze by było jakbyś wrzucił zdjęcie, ale myślę, że i tak najlepiej wygotuj bo i usunąć te "meszek".

Przy kolejnym będzie ostrzeżenie.

Źle sformułowałem zdanie i tyle, każdemu się zdarza i nie pisze tego specjalnie tylko po prostu błąd, więc nie masz mnie co straszyć ostrzeżeniem, bo zawsze piszę poprawnie po Polsku, więc to tylko przypadkowy błąd a nie specjalny.

 

PS2. Twój post nie wnosił nic do dyskusji, więc może trzeba było napisać notkę w poście a nie spamić? Wystarczyło napisać i bym poprawił, błąd każdemu się zdarza.

 

A Twój post co wnosi poza powtórzeniem odpowiedzi poprzednika?

Ja Cię nie straszę.Stwierdziłem fakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie padły mi dwie krewecie :/. Podmieniłem 30% wody zmniejszyło się NO3 i NO2 ale dotknąłem jedną z krewetek a ona zrobiła "salto" i upadła na podłoże i miała problem ze wstaniem ale po chwili wstała:/Czy mógłby im zaszkodzić nawóz do roślin Aqua Art Ferro+ i aqua art carbo?? Czy to przez duże stężenie NO2 i NO3(aktualnie poziom NO3-15, NO2-1. Niestety nie mam czym sprawdzić poziomu miedzi i dopiero muszę się zaopatrzyć w testy :/ Proszę o szybką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Twój post co wnosi poza powtórzeniem odpowiedzi poprzednika?

Ja Cię nie straszę.Stwierdziłem fakt.

Jeśli byś doczytał resztę wypowiedź to byś wiedział.

To ty spamisz postem o moim błędzie a nie ja z jakimiś powtórzeniami.

 

 

Właśnie padły mi dwie krewecie :/. Podmieniłem 30% wody zmniejszyło się NO3 i NO2 ale dotknąłem jedną z krewetek a ona zrobiła "salto" i upadła na podłoże i miała problem ze wstaniem ale po chwili wstała:/Czy mógłby im zaszkodzić nawóz do roślin Aqua Art Ferro+ i aqua art carbo?? Czy to przez duże stężenie NO2 i NO3(aktualnie poziom NO3-15, NO2-1. Niestety nie mam czym sprawdzić poziomu miedzi i dopiero muszę się zaopatrzyć w testy :/ Proszę o szybką odpowiedź.

Jeśli krewetkę czy rybę dotkniesz w wodzie to prawie każda się wystraszy i zareaguje gwałtownie np. jak twoja krewetka, nawóz nie ma tu nic do znaczenia.

A i jeszcze zapytam co to za pomysł dotykać krewetkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...