Skocz do zawartości

Nasze kochane skorupiaki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Tak sobie siedzę teraz i wpatruję się w moje krewetkarium... Co dzień oglądam te same krewetki ;) I wpadłam na pomysł założenia tematu, w którym wszyscy użytkownicy będą mogli wrzucać zdjęcia swoich "podopiecznych" ;) Wiem, pewnie taki post pojawiał się nie raz, ale ostatnio jakoś o takich cicho ;) To ja zacznę:

 

Przedstawiam Wam Ciapę ;) :post-6814-13685164967532_thumb.jpg

 

A tu dwóch facetów "trenuje w tunelu aerodynamicznym" ;) :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crystalki? Zależy którą klasę, ja na test kupiłem 6 sztuk grade B/C. Radzą sobie więc stawiam nowy baniak 54L z filtrem hamburskim, podłoże AS II i tam wpuszczę osobniki grade S i wyższe. Kiedyś tam w procesie selekcji takie otrzymam nawet z tych grade B.

 

Parametry wody mam w tych 25L z grade B/C takie:

-pH 6,5 do 7

-NO3 0-5

-Temp. 25-26*C

 

Testy na twardość wody jeszcze mi nie przyszły, tydzień temu zamówione i nadal brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, to nawet ja mam podobne parametry wody :) - jeśli chodzi o pH i temp. - NO3 nie znam, bo nie mam testu ;) muszę zainwestować ;p

 

A tu takie bezczelne foto, tuż po złożeniu jaj przez moją biedną, jedyną samiczkę Amano ;) przynajmniej ma wzięcie ;p :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, nie! Czy mi się wydaje, czy tylko ja wrzucam zdjęcia :zamieszany: ? E, no co wy! Nie macie ochoty pochwalić się swoimi maluchami? Nie mówię tu tylko o kreweciach, ale też o krabach, rakach... A z tego, co czytałam na forum, to sporo ludków ma skorupiaki ;) Zróbcie to dla mnie i powrzucajcie jakieś foty :D Jutro wyjeżdżam, jak wrócę chcę widzieć minimum dwie pełne str. zdjęć! ;) A tak na pożegnanie, wrzucam fotkę moich biednych Amanek:

 

Wasza Cloe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, przejmujesz się drobnostkami ;) Przecież krewecie (z tego, co widzę) mają się dobrze. W ogóle podziwiam Cię, że umiesz się zaopiekować tym gatunkiem kreweci :) A, i dzięki, że wreszcie ktoś coś wrzucił xd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt, przejmuje się, krewetki mam od 4-5 dni, a już wydałem na nie blisko 4 stówki. Zamówione nowe akwa 54L (tylko dla tych kilku Crystalek), ponad 5kg Aqua Substrate II +, filtr hamburski, 100g liści ketapangu i 100 szyszek olchy, trochę mchów, testy do wody... To jest tylko część wydatków, muszę czekać do kolejnej przycinki w 200L żeby znowu trochę grosza wpadło :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja mina jak to przeczytałam -> :o . Przepraszam za moją dłuuugą nieobecność, ale jestem na wczasach i rzadko korzystam z neta ;) Co do kreweci strasznie podobają mi się te "ciekawsze" gatunki, ale po pierwsze, przeraża mnie w jak szybkim tempie i w jakich ilościach się rozmnażają (np. Red Cherry lub Yellow), a po drugie, nie cierpię bawić się w ustawianie odpowiednich parametrów (np. te Twoje śliczne Red Crystall ;) ). Moje Amanki są w sam raz :) Nie przejmuję się specjalnie parametrami, ani tempem ich rozmnażania (o ile wgl uda mi się je rozmnożyć ;p). Po powrocie zajmę się moją biedulką- Ciapą ;)

 

No, a teraz czekam na fotki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...