Skocz do zawartości

Pułapka na zatoczki


Agnes76
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś wie jak samemu zrobić pułapkę na zatoczki? Moje akwarium (standardowa 240 ) ma 7 miesięcy. Przez ten czas okropnie rozmnożyły mi się zatoczki. Nie zamierzam stosować chemicznych środków bo mam też helenki i świderki i ampularie, rybki mam tylko małe bo zależy mi na roślinkach dlatego nie kupię bocji ale czytałam gdzieś że można zrobić jakaś pułapkę na ślimaki. Nie wytępi ich do końca ale znacznie zmniejszy populację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Trzy -cztery bocje zrobią porządek ze ślimakami w krótkim czasie,oprócz tego zjadają złożone na roślinach jaja ślimaków

Skoro nie wiadomo jaki jest litraż zbiornika lepiej powstrzymaj się z doradzaniem bocji tym bardziej że nie piszesz o jakimś konkretnym gatunku,może być tak że kupi bocję która nie nadaje się do litrażu.

Z plagą ślimaków nie miałem nigdy kłopotu,ot kwestia zauważenia ich liczebności i w miarę potrzeb dokupienie większej ilości hellenek,karmienie ryb jak AsFeron zauważył też jest bardzo ważne i w okresie walki ze ślimakami lepiej znacznie ograniczyć karmienie ryb.U mnie np,wolały najpierw świderki potem zajęły się zatoczkami ale naprawdę bardzo mało karmiłem ryby.

Jednak nie spodziewajmy się efektu po tygodniu,to może potrwać,po pustych muszlach zauważysz pracę hellenen i w stosunku do liczebności żywych ślimaków możesz stopniowo regulować ich rozmnażanie poprzez dokupowanie hellenek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...