Skocz do zawartości

Oświetlenie nocne LED


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mam pytanko. Mam zamiar zrobić świetlenie nocne Led. Diodki i ich łaczenia byłyby osadzone w białych kamieniach marmurowych i zabezpieczone silikonem akwarystycznym. I tu nasuwa mi sie pytanko czy ewentualne przebicie 12V zaszkodzi rybkom czy takie napiecie nic im nie zrobi. Pytam ponieważ jedni mówią że nic sie im nie stanie a inni że tak. Mam nadzieje że pomożecie mi w tym temacie :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Mam pytanko. Mam zamiar zrobić świetlenie nocne Led. Diodki i ich łaczenia byłyby osadzone w białych kamieniach marmurowych i zabezpieczone silikonem akwarystycznym. I tu nasuwa mi sie pytanko czy ewentualne przebicie 12V zaszkodzi rybkom czy takie napiecie nic im nie zrobi. Pytam ponieważ jedni mówią że nic sie im nie stanie a inni że tak. Mam nadzieje że pomożecie mi w tym temacie :) pozdrawiam

Nie robił bym sam, wydasz takie same pieniądze na robienie tak jak byś kupił gotowe, a gotowe mają większą szansę że nic się nie stanie ;)

A na pewno 12V mogło by wpłynąć na życie akwarium...

PS: Oświetlenie nocne jest niepotrzebne, ryby muszą spać w nocy, a nawet takie oświetlenie może im to uniemożliwić :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS: Oświetlenie nocne jest niepotrzebne, ryby muszą spać w nocy, a nawet takie oświetlenie może im to uniemożliwić :|

To nie tak jak myślisz.

Oświetlenie nocne nie świeci się całą noc.

Włącza się je jako przejściowe-np.od 22.00 do 23.00 i od 4.00 do 5.00(zależy od pory roku).

Najlepiej mieć włącznik automatyczny.

 

A do autora tematu:

Najlepiej takie oświetlenie wygląda jak oświetla akwa z góry,inaczej robi się z baniaka choinkę.

A przy okazji takie rozwiązanie jest bezpieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak jak myślisz.

Oświetlenie nocne nie świeci się całą noc.

Włącza się je jako przejściowe-np.od 22.00 do 23.00 i od 4.00 do 5.00(zależy od pory roku).

Najlepiej mieć włącznik automatyczny.

 

Przyłączę się do tematu. Po co światło o godzinie 4:00???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak jak myślisz.

Oświetlenie nocne nie świeci się całą noc.

Włącza się je jako przejściowe-np.od 22.00 do 23.00 i od 4.00 do 5.00(zależy od pory roku).

Najlepiej mieć włącznik automatyczny.

 

 

hmmm myślałem że oświetlenie nocne świeci całą noc, tak jak np: na alledrogo są oświetlenia nocne dla ryb, gdzie sprzedawcy piszą że mogą świecić całą noc i dzień i nic się nie stanie :zamieszany:

Zresztą sama nazwa wskazuję oświetlenie na noc :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...