Skocz do zawartości

Marniejaca kabomba


Dusek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemano wszystkim,

mam problem gdyz kupilem niedawno kabombe i bylo wszystko ok.

Ostatnio zauwazylem ze zaczyna marniec, pragne rowniez dodac ze podaje co2.

Podloze ktore znajduje sie w moim baniaku to filtus.

 

Siemano... zacznij używać polskich znaków, proszę - jano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako pytanie uzupełniające - w jakim miejscu posadziłeś tę cabombę. Z moich doświadczen wynika, że potrzebuje światła i spokojnej wody. Swego czasu próbowałem tą rośliną zakryć filtr wewnętrzny, co spowodowało prawie wyginięcie roślinki. Jeden z ocalałych pędów przesadziłem w przeciwległy kąt akwarium w stosunku do filtra i ładnie się rozwija

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ta roślinka rośnie na środku. Więc oświetlenie ma niby ok. Ale brak odbłyśnika, rury 2x18W (miałem przerabiać ale odpuściłem na razie zmiana akwa może)

 

Parametry wody to

GH ok 10d

KH 10 d

pH 7,2

NO2 0 mg/l

NO3 10 mg/l

 

Filtr wewnętrzny z deszczownicą zanurzoną, lekko dmucha. Roślinka się gibie ale nic jej nie jest.

Pięknie rośnie niczym nie nawożę, Co2 mam ale nie dodaje od roku.

 

Moja Kabomba była tylko dewastowana i latała wraz z jej "listkami" po całym akwa.

 

Ale problem zlokalizowany i jest cudna. Molinezje mi ją szamały i był syf.... (nigdy więcej tych rybek do akwa z delikatnymi roślinami) no i nie wiem czy Bocje nie skubały ich delikatnych łodyg.

Bocje wymienione nie ze względu na Roślinkę ale na litraż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja obsada to neony i kiryski spirzowe wiec watpie zeby mi ja skubaly.

Pod filtr mialem podlaczona deszczownie co powodowalo bardzo duzy prad, ostatnio ja odlaczylem i zanurzylem filtr, wydaje sie ze jest ok, ale roslinka zaczela marniec juz wczesniej dlatego zaczalem 2 dni temu podawac co2(bimbrownia) i mysle ze to cos pomoze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...