Skocz do zawartości

Dziwne stworzonka - pomóżcie zidentyfikować


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jakiś czas temu zauważyłam 2 dziwne "stworzonka" w moim akwarium - nie mam pojęcia jak się nazywają dlatego proszę o pomoc w zidentyfikowaniu bo sama nie mogę ich odszukać w internecie.

 

post-9978-13685164885627_thumb.jpg

Pierwsze przypominają pleśń, wystają ze szczelinek w korzeniu i z przyssawek. Pod lupą widać, że ta "pleśń" porusza się, ma jakby macki i chowa się gdy ją czymś dotykam.

 

Drugie "coś" znajduję na szybie i roślinkach - przypominają tarczniki z roślin doniczkowych tyle, że są przezroczyste i jakby w skorupce - potrafią się przemieszczać.

 

Co to może być i czy to groźne?

Pozdrawiam

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hallo

Stułbie, miałem chyba wszystkie możliwe kolorki, tyle że u mnie były nieco większe, tworzyły kolonie na szybach jak łany traw czy las falowały wraz z wodą, dochodziły do 2-3 mm wysokości od "korzonka" do "kwiatka", nic ich nie chciało zjeść, ślimaki i ryby omijały ich kolonie szerokim łukiem, ponoć potrafią pożerać małe krewetki. Nie widziałem takiej akcji na własne oczy ale na kilku forach spotkałem się z taką tezą. Zwalczać można starą metodą wodą utlenioną lub stosownymi preparatami.

 

Przytuliki, to ślimaki są,walka klasyczna jak ze ślimakami, helenki im mniejsze tym skuteczniejsze, bocje lub chemia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...