Skocz do zawartości

Zamontowanie led


alien1987
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sorka znam się troszkę na Elektryce i elektronice wiec wiesz... W LEDACH tak jest! po szukaj w necie jak nie wierzysz :)

No to znaczy po prostu że jeszcze wszystkiego nie widziałeś...

poszukać w necie? hmmm...ciekawa praktyka :lol:

"...50hz ani ty ani ryba nie zobaczy..."

tu kolega się też myli ;)

ryba może zobaczy ,ale nic nie powie

nie jestem jakimś medium,ale wystarczy spojrzeć i (przynajmniej ja widzę) czy dioda zasilana jest z AC czy DC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

http://pl.wikipedia.org/wiki/Z%C5%82%C4%85cze_p-n tutaj masz coś o diodach i złączu P-N polecam takze na stronie http://www.elektroda.pl

 

 

"To że dioda jest półprzewodnikiem nie oznacza że ma działać tylko na DC."

 

- podaj mi proszę urządzenie lub układ półprzewodnikowy zasilany AC :)

Każde urządzenie zbudowane z półprzewodników ma albo filtry (kondensator) albo prostowniki

 

Dalej jeśli się orientujesz jest taki wzór na MOC który mówi ze moc urządzenia to P = U x I

Moc = napięcie x natężenie prądu (w skrócie PRĄD)

 

Pamietajmy ze dioda ma cały czas taką samą moc...

Jeśli zasilasz ją napięciem NIŻSZYM zmuszasz ją do poboru większej ilości PRADU a co za tym idzie dioda zaczyna się grzać i zmiejszasz jej żywotność

 

Uwierz mi pisałem o tym kilka prac (z zawodu elektronikiem jestem) z doświadczeń laboratoryjnych wiem ze podanie 12V na urządzenie 9V jest mniej fatalne w skutkach niż 9V na urządzenie 12V

 

Ale to raczej na forum elektroda.pl powinniśmy o tym rozmawiać a nie tutaj :)

 

 

Pozdrawiam :)

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Jezu co za bzdury wypisujesz! dioda ma cały czas stała moc co oznacza że przy niższym napieciu pobiera więcej pradu!co za herezje! To znaczy że przy bardzo niskim napięciu na granicy przewodności ta dioda się pewnie i spali co nie? i w drugą stronę jak podasz na diodę napięcie wielokrotnie wyższe to ona wg ciebie będzie zmniejszać prąd a w końcu będzie świecić nie pobierając pewnie żadnego prądu? Z zawodu chroń nas panie boże przed takimi elektronikami!pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jejku,każdy pisze cos innego,wpisali na google a teraz tutaj wklejaja to co znaleźli chociaż sami tego nie rozumieja! piszcie po ludzku żeby każdy mógł pojąc...

a wiec tak alien:

jeżeli to sa diody na 12W to mozesz je podłączyc szeregowo pod 9w i będa działały,bo ja mam dokładnie tak samo tylko że 6 diód,a moje diody wczesniej oswietlały podłoge w moim samochodzie...

jeżeli góra diody jest półokrągła spiłuj ja na płasko,wtedy nie bedzie świeciła punktowo,a jej boki mozesz zmatowic bardzo drobnym papierem (tego akurat się nauczyłem w szkole od profesorka) jeżeli nie wiesz co znaczy szeregowo to napisz a wytłumaczymi ci to po ludzku....ponizej moje nocne oświetlenie(w rzeczywistosci nie jest tak jasne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...