Skocz do zawartości

pawiooka


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

u jednej z moich ryb wyskoczyl dziwny nalot na oczach wyglada to jak jakas zacma i tak jakby nic nie widziala wogole plywa jakaz zdezorientowana............czy to jakas choroba??? jest jakis skuteczny sposob na wyleczenie???

 

pozdrawiam i prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie ryby, parametry wody, jak dbasz o zbiornik, opis zbiornika.

 

Mi wydaje się że to może być katarakta, ale również może być to pleśniawka, oodinoza itd. czy w zbiorniku jest druga pawiooka, czy jest to para?, Jak duże są i czy walczą , reszta obsady jaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa 2 pielegnice maja moze ze 10 cm wiec sa bardzo mlode zbiornik mam jak najbardziej zadbany a co do reszty obsady do sa 2 sumy rekinie 2 kirysy 2 pretniki(do oddania ;)) i 2 ostronosy a co do parametrow to nie wiem bo sie nie znam a dzis kupie test do wody i sie dowiem a ryby ogolnie ze soba nie walcza zbiornik 240 l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zapalenie oka 90% bez zdjęcia nie stwierdzę tego na bank. Rybkę przenieś do oddzielnego zbiornika i wykąp w odkażalniku. Tylko to ma być kąpiel długotrwała.

Za dwa dni powiedz czy schodzi.

 

Aha nawet po wyleczeniu rybka prawdopodobnie pozostanie ślepa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej to nie to. Coś musi być nie tak, tak w ciemno bym postawił na za wysokie pH i twardość. Te ryby wymagają odpowiednich parametrów. Bez testów nic Ci nie powiem , myślę że przy tego typu rybach dawno powinieneś się w nie zaopatrzyć. Może daj foto baniaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam często wrzucałem iglaki do akwa, jakoś nigdy nie zauważyłem, żeby wypływająca żywica coś złego robiła. Kolega napisał jak tylko to zobaczył to wyrzucił, z reszta to nie małe akwarium . No chyba że tego dwie garści wypłynęło, dlatego sądzę że to nie to. A co do szkodliwości zdania są podzielone. Przy większych ilościach na pewno w jakimś stopniu szkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...