Skocz do zawartości

Narybkowe teorie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Będę miał niedługo kompletne akwarium i mam pare pytań dotyczących narybku.

- Duże rybki jedzą małe i dlatego polecacie kotniki czy coś innego(nie mam inneggo zbiornika więc odłów nie wchodzi w grę)?

- Czy W OGÓLE polecacie narybek, bo słyszałem, że czasem powoduje problemy?

- Ile(mniej więcej) może wytrzymać narybek, jeżeli nic nie zrobię? (przewiduję z 10 albo nawet więcej rybek!!!)

- Jak dokarmia się narybek z kotnika żywym pokarmem, bo pantofelki wszędzie wejdą, ponieważ mają 0,3 mm czy koło tego... ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Będę miał niedługo kompletne akwarium i mam pare pytań dotyczących narybku.

- Duże rybki jedzą małe i dlatego polecacie kotniki czy coś innego(nie mam inneggo zbiornika więc odłów nie wchodzi w grę)?

- Czy W OGÓLE polecacie narybek, bo słyszałem, że czasem powoduje problemy?

- Ile(mniej więcej) może wytrzymać narybek, jeżeli nic nie zrobię? (przewiduję z 10 albo nawet więcej rybek!!!)

tak większość ryb nie opiekuje się narybkiem, dlatego po urodzeniu najczęściej ląduje on zaraz w pyskach innych ryb...

Stosowaniu kotnika w połączeniu w kojcem pozwala na wychowanie narybku bez przenoszenia do innego akwarium...

sposoby są 2 (mowa o rybach żyworodnych)

 

- przenosisz ciężarną samicę do kotnika a kotnik jest umieszczony w kojcu (wtedy rodzący się narybek, ucieka od samicy która mogła by go zjeść)

- samica rodzi w akwarium a ty odławiasz rybki i wpuszczasz do kojca...

 

Czy polecam narybek... To juz od Ciebie zależy... Jeśli zaczniesz od jakiś prostych w hodowli ryb to powinieneś odnieść sukces (ja swój pierwszy narybek GUPIKI) odchowałem na suchym pokarmie... aczkowiek na Artemii rośnie dużo lepiej

 

Jeśli nic nie zrobisz to sądze ze narybek w ogólnym akwarium długo nie przeżyje - nie ze względu na brak jedzenia, bo zawsze jakieś pierwotniaki by się znalazły w akwarium, ale ze względu na inne ryby... chyba ze masz duze akwarium, geste rośliny i bardzo duzo miejsca w którym mógłby sie ukrywać narybek to może kilka procent udało by sie odchować... Ale marne szanse raczej...

 

Najlepiej drugie malutkie podchowowe akwarium... (ja mam 18L, ale wody około 10L może mniej a w nim grzałka i filtr) odchowuje na artemii....

 

Jak by co pytaj na gg: 7121793

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze pytanie na pewno ma sens. No bo mogę se sprzedać narybek do sklepu, niż go chować, a trzecie pytanie... no może troche niedorobione, ale mogą istnieć takie kryteria.

narybku nie sprzedasz... Jeśli już to odchowane młode rybki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Jak dokarmia się narybek z kotnika żywym pokarmem, bo pantofelki wszędzie wejdą, ponieważ mają 0,3 mm czy koło tego... ?!

jakie ryby zamierzasz hodować?? żywym pokarmem dosyć ciężko karmić w kojcu... musi mniec bardzo geste oczka....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noo tak:

skalary(wow)

gupiki

mieczyki(ale nie zbyt watpie w to)

heheh chwilowo zapomnialem co jeszcze, pozniej jeszcze pomysle (co za sklerooza ;{..)

a i jeszcze molinezje pare odmian kirysniki... i... to chyba wszystko.

skalary opiekują się ikrą i narybkiem

 

gupiki łatwo się rozmnażają ale i łatwo ich narybek zostaje pożarty... Jeśli przeniesiesz narybek do kojca lub akwarium podchowowego powinieneś łatwo odchować go... (w akwarium pochowowym jest o tyle dobrze ze mozesz podnieść troszke temperature i ogólnie łatwiej o parametry wody dbać...

 

mieczyki w sumie też się chetnie rozmnażają... podobnie jak gupiki :D:D

 

kryśniki - nigdy tego nie rozmnażałem...

 

Zasada jest ogólna.. bez przesadzania do osobnego zbiornika jest możliwość odchowania ale bardzo mała...

Plusem dla ryb żyworodnych jest ich wszystkożerność nawet świeżo po urodzeniu... Co prawda żywy pokarm jedzą duzo bardziej chętnie ale i na suchym odchowasz ale z doświadczenia powiem Ci ze wolniej rosną, nie wybarwiają się dobrze, karłowacieją jakby... Dlatego polecam artemie a w zbiorniku podchowowym mam zawsze wyższą temperature... około 27-28st C dla żyworodnych... Dla gupików nawet do 29-30 st podwyższałem.. Dobra temperatura + odpowiednie żywienie i własności fizykochemiczne wody to klucz do sukcesu w ubarwieniu i "piękności" ryb...

 

Ale zanim nie urządziłeś akwarium nie zajmuj sie na razie rozmnażaniem... Bo na to przyjdzie z czasem czas :) zadbaj o zdobycie wiedzy jak urządzić zbiornik, jak go zagospodarować i jak dbać o wodę... Dbając o zdrowie ryb najpierw dbaj o wode... i jej parametry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...