Jump to content

CO2 w płynie - FlorinAxis Planted


karolcia
 Share

Recommended Posts

Zakupiłam wczoraj CO2 w płynie - FlorinAxis Planted do swojego akwarium. Chciałabym się dowiedzieć jak często go używać aby nie przesadzić tym bardziej że jestem w trakcie zakupu testów ;)

 

Dane:

- akwarium 98l

- oświetlenie świetłowką T5 24W 6500K z elektronicznym zapłonem

- podłoże PRO SOIL

- roślinność: Rotala rotundifolia, Limnophila sessiliflora, Ceratoptersis siliquosa, Cabomba caroliniana, Mech jawajski, Hygrophila siamensis, Bacopa monnieri, Ludwigia repens, Lysimachia nummularia, Lilaeopsis novae zelandiae, Rotala wallichii, Eleocharis acicularis, Egeria densa

Link to comment
Share on other sites

Widzę że stężenie dużo większe niż w EC, tamten preparat dozowało się pół godziny zanim wyleciało tyle kropel ile potrzeba.

Ten drugi sposób, zdecydowanie. Z tym trudno przedobrzyć, a dozowanie co dzień jest wydajniejsze niż raz w tygodniu i to nie porównywalnie.

 

Przy czym przy badaniu testami, niekoniecznie musi to wychodzić. Głównym składnikiem takich preparatów, "magicznym" CO2 w płynie jest aldehyd glutarowy. Wątpię by zwykły test na zawartość CO2 go wyłapywał, nie wiem czy rusza on też ph, albo twardości, więc liczenie zawartości CO2 też może nic nie dać, jednak tego nie sprawdzałem. Na pewno zauważysz szybszy wzrost roślin i spadek NO3 jeśli masz na wykrywalnych poziomach.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...