Skocz do zawartości

ramireza- plec a ikra


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Daję dwa zdjęcia. Zdjęcia podpisane 2 to ryba z przodu, zdjęcia tego na początku tematu. Zdjęcie podpisane 1 to ryba z tyłu zdjęcia z początku tematu. Mam nadzieję, że nie zamieszałem tym opisem:)

 

 

mod.- Za tą pisownię leci do Ciebie czerwona jedyneczka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, byłem z Piotrkiem w sklepie przy zakupie tej "parki"... Wszystko ładnie pięknie ... tylko i samica i "to drugie" składało ikrę ... Pytanie od kiedy samce składają ikrę ? Może ja biologię dawno miałem, może od tego czasu coś się zmieniło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze i sie nie znam...moze jestem zbyt poczatkowym akwarysta...ale jak dla mnie to obie samiczki...;) uzasadnienie- czerwone brzuszki ;) co jest jedna z podstawowych roznic u ramirez miedzy samcem a samiczka...:) samiec fakt, ma pletwe grzbietowa zaczynajaca sie dluimi piorkami ale samice tez sie takie zdarzaja. Do zlozenia ikry nie jest potrzebny samiec, dlatego i jedna i druga moze ci ja skladac...pech w tym ze nic z tego nie bedzie bo ikra nie zostanie zaplodniona przez samca... Bynajmniej tego mnie nauczyli na biologi...;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponwaiam pytanie bo znow mam ikre . Czy jak sa dwie samice a zero samca to moze byc ikra?

A widziałeś kiedyś aby dwa stworzenia tej samej płci miały potomków? (Pomijając jakieś eksperymenty naukowe)

Chyba, że została wcześniej zapłodniona i sama złożyła ikrę, ale to raczej nie możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ikra to rola samicy, a to, żeby coś z tej ikry wylazło to już rola samca.

Według mnie to szczególnie na siebie wpływać nie muszą.

A więc możliwe, że masz 2 samice, które po prostu składają ikrę.

Sprawdź czy któraś z ramirezek nie pociera się o tą ikrę, jeśli tak to znaczy, że to samiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem są to dwie samice. Skoro tak to dlaczego miałyby nie składać ikry.

Ja też kupiłem ostatnio ramirezki i czekam aż coś się ujawni w sprawie płci.

Na początku myślałem, że mam same samce, teraz jednak myślę inaczej. Poczekaj, jeśli są dwie samice - dokup też samce.

Pielęgnice i pielęgniczki zawsze składały i będą składać ikrę nawet jeśli nie mają warunków do rozrodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

opiekowały się ikrą przez 2-3 dni zmieniając się. Coraz większe prawdopodobieństwo, że para:).Ikra zniknęła małych nie widać :(

 

 

 

mod.-Ostatnie upomnienie co do pisowni.Następnym razem poleci czerwona dwójeczka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz fotkę jednej z moich parek:

Dołączona grafika

i sam samiec:

Dołączona grafika

na twoich fotach to na 100% dwie samice, pierwsze co się zaraz rzuca w oczy to różowe brzuszki u obydwu osobników, a że składają ikre ikrę to jeszcze nic nie znaczy mi już 2 razy złożyły ikrę i nic bo samiec nie wiedział co ma zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...