Skocz do zawartości

Czy to prawda ?


prtscr15
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na pewnym forum trafiłam na taką wypowiedź "... a i nie należy dawać rybką pokarmu w płatkach bo przy ich jedzeniu nałykają się powietrza i napęcznieją i długo im zajmie powrót do pierwotnego kształtu." Potem temat został zamknięty.

CZY TO PRAWDA CO ON NAPISAŁ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na pewnym forum trafiłam na taką wypowiedź "... a i nie należy dawać rybką pokarmu w płatkach bo przy ich jedzeniu nałykają się powietrza i napęcznieją i długo im zajmie powrót do pierwotnego kształtu." Potem temat został zamknięty.

CZY TO PRAWDA CO ON NAPISAŁ ?

Wątpię , aczkolwiek brzmi wiarygodnie, ale od tylu lat mam ryby karmie je płatkowym i nic nie dzieję się więc uznaję to jako kłamstwo :zamieszany: ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to prawda.

W przypadku popularnych "Złotych rybek". Ryby te są bardzo podatne na "zapowietrzenie sie".

Gdy pobierają pokarm z powierzchni wody pobiera się też powietrze które potem znajduje się w brzuchu ryby która może mieć potem problemy z pływaniem.

Jeśli naszemu pupilowi coś takiego się stanie to stosujemy kilkudniową głodówkę i po sprawie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś podobnego działo się z jednym z moich welonów. Oczywiście teraz nie wnikajcie jaki miałem litraż bo wiem ze był za mały na nie ale wtedy byłem laikiem i nie wiedziałem i się nie pytajcie o parametry bo nie dość że ich nie znałem to w tym nie jest to ważne. Za każdym razem gdy sypałem pokarm to łapczywie go pobierał i potem faktycznie cały czas go znosiło ku powierzchni. Musiał cały czas pływać w dół i trwało to czasami aż godzinę. U innych ryb nigdy czegoś podobnego nie zauważyłem.

 

EDIT:

 

Korcyk uprzedziłeś mnie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie mam zamiar kupić welona i kupiłem już pokarm w płatkach i coś takiego jak "dafnia suszona".

Ale gdy włożyłem to do wody unosiło się na powierzchni.

Co to ta dafnia? I czy będę go mógł tym karmić? Czy nie wywoła opisanego problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej 80l :)

Przynajmniej 100l na jedną sztukę.

 

EDIT:

 

Tak koleś "Dulle" napisał żę 60 l jest git i to mądry użytkownik

Chciałbym poznać tego użytkownika...

 

PS. Nie bądźcie tacy cwani bo nie urośniecie

Jak się mierzyłem 10 miesięcy temu to miałem 186 cm. Teraz dość sporo urosłem i powyżej 190 cm. Aż się zmierzę specjalnie dla Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafi 80l wystarczy ;)

Nie niestarczy. Denerwuje mnie to jak dużym rybom zmniejsza się minimalny litraż. Podobnie jest u bojka. Prawie 6 cm, agresywny, i terytorialny samiec jest umieszczany w 25l. Ale nie jeszcze muszą zmniejszyć do nawet 15l bo nie mają większego zbiornika. Welony mogą być ogromny. 100l to absolutne minimum dla jednego osobnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem. Możesz wytłumaczyć? ;)

 

Co do tego użytkownika. Mówisz że Ci poradziła welona do 60l? Tak to już się kończy jak trafia się użytkownik-ściana-laik, który mimo że zadał pytanie i uzyskał odpowiedź, na którą nie liczył upiera się zawzięcie przy swoim i nie dopuszcza do siebie porady. Nie wiem po co pytasz jak i tak nie słuchasz co do Ciebie inni mówią/piszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam założyć 60 i 30 skoro mi piszecie że 30 to za mało 60 to za mało

CO JA MAM TAM TRZYMAĆ ?

I W SALONIE, MOIM POKOJU I SYPIALNI BĘDZIE AKWA (DO ŁAZIĘKI TEŻ KUPIE :D )

 

PS JA NIE KRZYCZE TYLKO MóWIĘ DUŻYMI LITERAMI

 

Pisanie z wciśniętym Caps Lock świadczy o krzyku.Otrzymujesz ostrzeżenie.-Sławek121

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...