Skocz do zawartości

Co dolega tej roślinie?


latet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Co się dzieje z tą rośliną? Nie rośnie, a liście (choć nie wszystkie) robią się takie jak na widać na zdjęciu.

Czy to jest nurzaniec śrubowy? Jeśli tak, to z tego co czytam, lubi dużo światła. A u mnie do dziś było oświetlenie 0.25W/L o temp. 2500 K. Od dziś mam już 0.40W/L o temp. 6500 K.

Jeśli rzeczywiście to było przyczyną, to czy stan tej roślinki rokuje na poprawę przy lepszym świetle, czy jest już dla niej za późno?

Jeśli światło wywoła poprawę, to po ilu dniach?

No ale przede wszystkim - czy właśnie tak wyglądają na liściach tej roślinki skutki niedoboru światła?

Nawóz do wody dodałem - taki najprostszy preparat Tetra Planta Min.

 

Jeszcze a propos światła. Moja Cryptokoryna czuła się raczej dobrze przy 0.25W/L o temp. 2500 K. Może jakiegoś bujnego wzrostu nie było, ale też nic złego się z nią nie działo. Wiem, ze zalicza się do cieniolubnych. Ale jak to rozumieć? Że słabe światło może czy że słabe światło musi mieć? Czy w silniejszym świetle też jej będzie dobrze? No, ale chyba 0.40W/L @ 6500 K to nie takie znów strasznie silne. Głębokość wody to ok. 24 cm.

 

Dziękuję.

post-9797-13685164731904_thumb.jpg

post-9797-13685164732173_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...