Skocz do zawartości

Aranżacja 45l.


Sagra
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Póki nie masz neonów to zdecyduj się na zielone. Mimo że długość akwa odpowiednia dla Innesa to jednak 45 litrów nie za bardzo im służy.

No jaka aranżacja. Musi się tobie podobać by podobało się innym. Słabe oświetlenie więc pewnie znasz tego linka z listą roślin cieniolubnych. Nie chcę mi się szukać i wklejać. ;)

Poz bazalt ziemia ogrodowa, na korzonku mchy jak pisałeś. Christmas Moss. Mmmm... Dobry wybór. ;) Jest najładniejszy. I rośliny cieniolubne po boku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jest kilka możliwości:

-pierwsza to dosyć popularne w ostatnich czasach BW. Sypiesz na dno piasek, wrzucasz korzenie, mieszasz to z liśćmi dębu i szyszkami olchy, a następnie zalewasz. Jest to aranżacja bez roślin.

-druga to coś takiego jak na fotce

Dołączona grafika

-trzecia to zwykły roślinniak, ale jest to dosyć drogie rozwiązanie.

-następna...

Dołączona grafika

-i ostatnia która mi przychodzi na myśl pasująca do neonków to

Dołączona grafika

 

Zdjęcia są oczywiście z internetu, nie rób aranżacji dokładnie takiej jak na fotkach, tylko zrób coś podobnego, zrobionego samemu. To chyba wszystko ode mnie.

 

edit: pierwsze 2 foty to aranżacje w których fajnie można zastosować mech.

 

 

edit.2:

 

Tutaj zaznaczyłem mech na zdjęciu. Do hodowli mchu nie trzeba co2, dobrego światła ani nawozu.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xenn i do tego 2 tony nawozów, i jakieś 20watt dodatkowo światła. Ja podałem przykłady, w tym kilka możliwych do zrobienia praktycznie bez kosztów:

-BW

-fotka nr2

Taka aranżacja co podałeś wymaga bardzo dużo nawozów, lepsze oświetlenie, oraz co2 - trawniki są bardzo wymagające(wyjątkiem jest gałęzatka, ale z niej ciężko zrobić ładny trawnik.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już mam coś zasugerować to myślę że cały myk tkwi w prostocie... Żeby akwa było ładne nie musi być10 typów roślin, pięciu rodzajów meszków itp. Prostota :) Jedno z powyższych fotek , skałka, kawałek trawniczka i neonki - myślę, że to by mogło ładnie zagrać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, i podałem też, że z jej oświetleniem może zrobić coś w stylu 2 fotki, albo BW. Do reszty aranżacji potrzebuje nawozów, co2, lepszego oświetlenia itp.

Fotka na drugim zdjęciu przedstawia mech, który przy tym oświetleniu i braku podawania C02 będzie rosła w pozbuju fest. Owszem będzie rosła ale żeby uzyskać taki efekt trzeba się będzie naczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...