Jump to content

Krewetki w akwa 200 l


Recommended Posts

czy mozna trzymac krewetki w akwa 200 l? z ta obsada co mam ( patrz:podpis)?

mam sredniej wielkosci zwir ( 3 mm... 4 lub 5 lub 7 zalezy), ph 7.5 ..kh 4 , no2 i no3 0.

obsade chchialabym ZMNIEJSZYC o gupiki... powoli sie sama zmniejsza bo gupiki maja juz swoje lata....ale czy jakas rybka nie zje krewetek i cyz krewetki nie znikna wpodlozu? trzeba jakas lampe miec specjalna czy nie zabardzo?

Link to comment
Share on other sites

hallo

Nie jestem zwolennikiem trzymania krewetek razem z rybami chyba że któreś dla któryś są karmą.

Jeśli pisząc krewetki masz na myśli karłowate to proponował bym coś z rodziny neocaridina, na przykład Red Cherry, są bardzo wytrzymałe pod względem parametrów wody, przy gęsto zarośniętym jakimś wycinku zbiornika masz szanse doczekać się młodych. Z innych to możesz spróbować Caridina multidentata czyli pospolitych amano. Rosną większe ale nie będą się rozmnażać w słodkim baniaku. To znaczy będą ale larwy nie przetrwają. Obawiam się że Bocje będą skutecznie wybijać krewetkową obsadę, chyba że wrzucisz tam coś z "rodziny" Macrobrachium, te krewetki wielkoramienne mogły by się przyczynić do zmniejszenia Twojej obsady rybnej ^^

Link to comment
Share on other sites

sprezdawca byl taki madry ze nie powiedzial co za glonek.

Nie. To ty byłaś na tyle nie mądra żeby kupić niezidentyfikowanego zbrojnika. Zresztą w tym wypadku, mimo że pozornie rybki małe są takie same, idzie bardzo prosto rozróżnić, inne proporcje ciała, ubarwienie.

 

Poszukaj mu większego baniaka.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...