Skocz do zawartości

filtr denny + zwykly


Rekomendowane odpowiedzi

witam. wlasnie czytalem na roznych forach zwiazanych z akwarystyka o przerabianiu filtrow. wpadlem na pomysl, zeby przerobic moj filtr wewnetrzny AQUA SZUT TURBO 550 (550L/H). filtr wyglada tak :

http://www.aquashop.com.pl/catalog/imag ... rbo550.jpg

 

czytalem, ze mozna kupic zlaczki i polaczyc np te dwa pojemniki ( dolna czesc filtru na wate filtracyjna lub inne ). i pomyslalem, ze mozna polaczyc to z filtrem dennym wlasnej roboty ( z rurek PCV o malej srednicy, wszystko sklejone klejem akwarystycznym) wygladalo by to mniejwiecej tak :

 

 

EDIT :

 

1 - zrobiony przezemnie filtr denny (stelaz)

2 - standardowy "pojemnik czyszczacy"

3 - silnik wirowy

 

prosze o wasze komentarze, w ktorych moglisbyscie powiedziec, czy bylo by to wydajne itd.

 

ps. moje akwa to 54l 60x30x30 wiec stelaz filtra dennego mialby okolo 50x20 ( przeciez nie musi byc na cala szerokosc baniaka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze ale zastanawia mnie jedno bo bo syf z filtra wypłuczesz... a żwir ? musiał byś mieć naprawdę sporą armię świderków i naprawdę żarłoczne rośliny żeby były w stanie idealnie wszystko przerobić ale nie znam się na tym takie jest tylko moje odczucie na pewno to załatwi sprawę nawożenia :D ale nie wiem jak to się ma do parametrów wody jeśli chodzi o moją konstrukcje to głowie zależało mi na tym żeby wywalić filtr i grzałkę z akwa żeby mi nie paskudziły widoku :) nie wiem sam czy to będzie działać chyba lepiej będzie kupić kubełek aquaela za 80zł do 50l akwa w sam raz :) zastanawiam się czy kubełki mogą leżeć czy muszą stać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do zwykłego małego akwarium może i to dobry pomysł, ale jeśli planujesz mieć większą ilość roślin itd. to na pewno im nie pomoże w rozwoju. Rusztowanie pod żwirem będzie wyłapywało nawozy, no i co pewien czas będziesz musiał go czyścić, co będzie adekwatne z wywaleniem żwiru, wyrwaniem roślin itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te tanie i dobre to jakoś w parze nie idzie. Osobiście mam takie motto "nie stać mnie na kupowanie byle czego " Jeśli uda Ci się łapnąć jakiś używany to bierz, tylko uważaj żeby były wszystkie części , bo w większości takich na allegro brakuje czegoś , tylko że te pierdółki kosztują sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do aqaella niedawno chciałem kupić kubełek tej firmy, lecz na żadnym forum nikt nie mógł mi doradzić, bo mało kto go używa cena w sklepie zazwyczaj przekracza Tetrę , jego wygląd też jest okropny. Tylko że części na miejscu dostępne.

 

Ja jednak zaproponuję dorzucić 40 zł i kupić http://www.allegro.pl/item552152276_jbl ... e_700.html

Mal 2 filtry tej firmy i nie mam zastrzeżeń. Taki filtr kupuje się raz na 10 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam filtr tetra ex700, polecam jest zupełnie cichutki, ma opcję samozalewania można dokupić sterylizator uv, jest pewnie troszkę droższy ale na filtrze nie zaoszczędzisz, takie moje zdanie a każda pokrywa ma takie miejsce na filtr z tyłu i do mojego nie muszę ciąć pokrywy (niestety zrobiłam dziury w pokrywie bo wcześniej miałam słabszy filtr kaskadowy:(, a do filtra tetra nie musiałabym nic przecinać bo wszystko pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...