Skocz do zawartości

Glonojady a inne ryby


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam akwarium 160 litrów, a w nim: 2 glonojady dorosłe (zbrojniki niebieskie, samiec + samica), 4 sztuki gupików (samica + 3 samce), siedem sztuk danio pręgowanych (5 czerwonych, dwa zwykłe szare), 6 molinezji (5 małych, jeden duży samiec), oraz 3 neonki (tylko 3, bo dostałem od kolegi). Przedwczoraj glonojady złożyły ikrę, około 40-50 jajeczek, ale nie w grocie ani w żadnym zakamarku, tylko na szybie, między grzałką a filtrem (wydaje mi się że to z powodu dużego obiegu wody w tym miejscu i słabszym świetle). Nie chciałbym odławiać samca wraz z ikrą do innego akwarium, bo pewnie w ogólnym mają większą szansę na przeżycie. Dlatego chciałem zapytać, które ryby z obecnych mogą zagrażać małym glonojadom? Mam "zapasowe" akwarium, tak "na zaś" i w każdej chwili mogę odłowić któreś ryby.

 

Mój drugi problem to molinezje. Jakieś trzy tygodnie temu doszło do tarła, kilka dni później miałem małe molinezje, bodajże 8 lub 9 sztuk, kilka padło, wraz z nimi obie samice. Co mogło być tego przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o glonojady najlepiej zapoznaj się z tym do stałem to kiedyś od osoby która hoduje te ryby

 

Rozmnażanie:

Aby rozmnożyć zbrojnika należy odłowić parkę do mniejszego akwarium (kotnika) które ma minimum 12 litrów, najlepiej 25 litrów. W kotniku musi byc kryjówka w której będą mogły złożyć ikrę czyli kokos, rurka PCV itp. Następnie należy dolać około 40% odstanej wody co ma je zachęcić do rozmnażania. Temperatura wody w zbiorniku to 26-27 stopni C. Po góra kilku dniach powinna być już ikra złożona w kryjówce i wtedy należy odłowić samiczkę. Po 3-4 dniach pojawiają się larwy, a po następnych 6-7 zaczynają wypływac na poszukiwanie jedzenia i w tym momencie można odłowić samca. Po następnych 14 dniach można stopniowo obniżać temperaturę.

 

Pozdrawiam i życzę udanej hodowli... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i 2 sprawa ja moje glonki miałem w 40l ale no z powodu sprzedania akwarium 40l już mam tylko 128l,25l i 16l i tak teraz jak dojdzie do tarła to daje parkę do 25l i tak jak w tym poradniku to robię i mam koło 100sztuk ikry i po kilku dniach mam młode teraz akurat mam młodą parkę po złożeniu ikry no i już nawet mam młode jakieś koło 80 sztuk już samiec ich nie pilnuje bo pływają same mają jakieś 4tygodni po wykluciu się z ikry a samiec jest w ogólnym z samicą no w 128l i chyba pod koniec sierpnia znowu będzie tarło...

 

Edit:

 

no jak samiec pilnuje ikry to go nie wyganiaj i będzie ok a jak już się wyklują młode i będą pływały to je wyłap i daj do innego akwarium i karm je spirutabin a lub b z tropical :)

 

 

 

mod.-Pisownia! Edytuj posty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A żadna z ryb nie zje mi tych młodych? Zanim będę je mógł łapać to trochę czasu minie, zresztą mam w akwarium ogrom kamieni i różnych kątów gdzie mogą one się chować i mogę na przykład takiego osobnika przeoczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ryby no nic się nie stanie do puki młode nie będą same, samiec je pilnuje, a jak już będą same pływały to samiec je odstawi i nie będzie się interesował nimi w ogóle wtedy można je wyłowić do innego akwarium żeby podrosły do minimum 2cm i wtedy możesz je komuś sprzedać ja też sprzedaję już moje młode glonki jak będą miały 2cm do sklepu zoologicznego, bo już z nimi rozmawiałem XD.

 

 

mod.-Pisownia!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak nie zrobiłeś żadnej kryjówki to ikra została złożona w najciemniejszym miejscu.

Teraz zrób jakąś grotę lub wsadź kokosa i licz na to, że może młode będą się tam po wykluciu chować i przy następnym tarle złożą tam ikrę.

Teraz już nic nie rób i licz na to, że samiec sobie poradzi z wychowaniem młodych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o glonojady najlepiej zapoznaj się z tym do stałem to kiedyś od osoby która hoduje te ryby

 

Rozmnażanie:

Aby rozmnożyć zbrojnika należy odłowić parkę do mniejszego akwarium (kotnika) które ma minimum 12 litrów, najlepiej 25 litrów. W kotniku musi byc kryjówka w której będą mogły złożyć ikrę czyli kokos, rurka PCV itp. Następnie należy dolać około 40% odstanej wody co ma je zachęcić do rozmnażania. Temperatura wody w zbiorniku to 26-27 stopni C. Po góra kilku dniach powinna być już ikra złożona w kryjówce i wtedy należy odłowić samiczkę. Po 3-4 dniach pojawiają się larwy, a po następnych 6-7 zaczynają wypływac na poszukiwanie jedzenia i w tym momencie można odłowić samca. Po następnych 14 dniach można stopniowo obniżać temperaturę.

 

Pozdrawiam i życzę udanej hodowli... :)

Tak jak tu po około 14 dniach...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...