Skocz do zawartości

Co zrobic z ikrą?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli to ikra pielęgnicy to jej nie ruszaj, bo samiec z samicą się nią zaopiekują, a jak będą młode to je odłowisz, a jeśli to ikra jakiejś innej rybki to ci nie doradzę bo nie wiem chyba, że nie zależy ci na ilości młodych to nie wyławiaj bo przetrwa może 5 sztuk, ale to też zależy od tego jakie masz rybki i ilość kryjówek, a o jaki chodzi ci kotnik.

 

 

mod.-Pisownia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale można użyc kotnika jakoś do tego?

Jakiego kotnika konkretnie?
Nie wiem zamierzam kupić, ale chciałabym wiedzieć czy można uratować ikrę za pomocą kotnika, jak to zrobić i który kotnik byłby lepszy?

 

 

mod.-Pisownia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z kotnikiem który się wkłada do akwa raczej nie przynajmniej nic mi do głowy nie przychodzi ale jeśli chodzi o drugie akwa to możesz przełożyć tam ikrę jeśli została złożona na kamieniu albo na czymś co da się przenieść ale jak na szybie to lepiej jej nie zeskrobywać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam ten temat i łapię się za głowę co tutaj ludzie wypisują.

 

"Ogólnie" nie da się stwierdzić jak zaopiekować się ikrą.

Ikra różnych ryb, potrzebuje różnych warunków, czasem potrzebne jest zaciemnienie, czasem dobre natlenienie, a czasem troskliwa opieka rodziców - bo bez tego z ikry nic nie będzie.

 

"Ogólnie" nie da się powiedzieć. Konkret. Konkretna ryba, konkretny gatunek. Spekulować to sobie można.

 

Kotnik nie służy do trzymania ikry, tylko do odchowania narybku żyworódek.

 

W ogóle czemu niektórzy piszą o opiece rodzicielskiej skoro to niekoniecznie mogą być ryby które opiekują się ikrą. A i w drugą stronę - czasami opieka akwarysty na siłę, może tylko zaszkodzić, bo niektóre ryby trą i mnożą się w akwariach ogólnych, a przeszkadzanie im kończy się tylko stratami hodowlanymi i nie chodzi mi tu o żyworódki.

 

Wszystkie mądre rady, bez wiedzy o jaki gatunek chodzi, są do niczego. Tego nie da się zunifikować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK.To znaczy, że najlepiej zostawic ikrę w spokoju tak?

Nie.

 

Eh czuje się niezrozumiany.

 

Nie wiemy jaka to ryba = nie wiadomo jak obchodzić się z ikrą.

 

Ikrę niektórych gatunków trzeba przenieść, innych nie wolno ruszać. Nie da się wszystkich ryb do jednego worka wrzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...