Skocz do zawartości

Kiryski


Graber
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam pewnie pytanie. Otóż niedawno dostałem od wujka akwarium 25l. I tu zaczynają się schody.Otóż zawsze chciałem mieć kiryski w akwarium i czy mogę mieć tylko i wyłącznie w tym akwa kiryski pasiaste lub kolumbijskie w liczbie sztuk 4-6? Jeśli tak to czy nie pomoglibyście mi doradzić dobór roślin i podłoża do takiego akwa z tymi rybami? Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na podłoże to jakiś drobno ziarnisty

kiryski to min. 6 pigmejów

10 neonów zielone jeżeli długość akwarium 40 cm

6 samców gupika pawie oczko lub 1+2

same kiryski to pusto

te które wymieniłeś to są za duże

mają karłowacieć dlatego że ci zależy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi na kiryskach ale mogą być różnego gatunku :D A o tych pigmejach nie słyszałem jakby ktoś był taki miły to mógłby podać fotkę? bo znaleźć nie mogę. Nie to żebym był upierdliwy albo coś a tak po za tym to dzięki za odpowiedzi :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

pigmej = miniaturowy = malutki .

zdjęcie :google:

A ja mam kiryski miniaturowe, malutkie - Corydoras habrosus i to nie pigmeje na pewno.

Patrząc na pigmeje i miniaturowe znajdziemy wiele różnic - to dwa bardzo różniące się gatunki, a łączy je przede wszystkim rozmiar..

 

Graber polecałbym Ci gorąco pigmeje właśnie - Corydoras pygmeaus http://pl.wikipedia.org/wiki/Kirysek_karłowaty - te rybki w odróżnieniu od większości kirysków bardzo często pływają w środkowej części zbiornika tworząć małe ławiczki - a więc kirysek i neonek w jednym ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz tam mieć kiryski pigmeje do tego 10 neonków.

Roślinki to kabąba, rogatek.

Podłoże jbl manado

Co ty proponujesz? Nie dość że akwarium jest za małe na jakikolwiek gatunek neonka to jeszcze doradzasz żeby trzymać je w akwarium z kiryskami. Do 25l to tylko max. stado 6 szt. kirysków pigmejskich i nic więcej. Chyba że krewetki i ślimaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...