Skocz do zawartości

Akwarium 65litrów. Czy taka obsada ryb może być?


dorotek1983
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tetry czarne i danio pręgowane są to ryby stadne czyli powinno się trzymać powyżej 6 sztuk tego gatunku. Dobrze by było zdecydować się na jeden z tych dwóch gatunków, bo dwie grupy w takim akwa to za dużo moim zdaniem.

Brzanka mszysta, oto co znalazłam na temat tej rybki:

Bardzo ruchliwe -potrzebują dość dużego akwarium najlepiej o długości minimum ok. 1m. Rybka jest stadna , dość agresywna , stado powinno liczyć minimum 12 osobników

Więc jak najszybciej je oddaj.

Kiryski (jakie?) to również rybki stadne czyli powyżej 6 sztuk.

Glonojad? Zbrojnik :) Rośnie za duży na Twoje akwarium więc też do oddania

 

Na Twoim miejscu oddałabym tetry, brzanki i glonojada.

Zostaw Danio i Kiryski (zależy też jakie masz), ale dokup po kilka sztuk.

Jeśli zredukujesz tą obsadę wtedy dopiero można pomyśleć o jakiś innych rybach, teraz się w to nie pakuj :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- 3 tetry czarne

- 5 danio pręgowane

- 2 brzanki mszyste

- 2 kiryski

- 1 glonojad

Podaj jeszcze wymiary akwarium

Oddaj wszystkie oprócz Kirysków.

Dokup jeszcze 4 sztuki Kirysków tylko tego samego gatunku i będzie ok.

Co do innych osobników to zerknij tutaj:

viewtopic.php?f=39&t=7147

viewtopic.php?f=39&t=19607

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium mam o wymiarach 70X35X30

 

Trudno mi będzie te rybki oddać, bo właśnie zakupiłam:( Wybrałam te, co mi się podobaly a znający sie ponoć pan w akwarystycznym doradził mi taką obsadę.

 

a kiryski mam jednego spiżowego i jednego chyba pstry. Kupiłam dwa takie i dwa takie, ale niestety mi zdechly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten znający się Pan, ładny kit Ci wcisnął. Nie ma co ufać sprzedawcom w zoologicznych, bo oni nie biorą pod uwagę prawdziwych potrzeb ryb tylko widzą zysk w sprzedaży. Jest wiele sklepów, w których przyjmują ryby, popytaj u siebie w mieście a jeśli nie to załóż temat na forum, że chcesz sprzedać, oddać albo zamienić na inne ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że najpierw kupiłam, potem zaczęlam szukać informacji;) Sprzedawca pewnie był średnio kompetentny, ale przynajmniej jedną rybkę dostalam w gratisie.

 

Podobają mi się tetry i kiryski i przy tym obstaje:) Ciekawie wygląda - Pstrążenica marmurkowana, ale nie widziałam jej nigdy w sprzedaży.

 

I jeszcze jedno.... Na podloże wybrałam same kamienie, które własnoręcznie zebrałam w górach (wszystko wyszorowane, odkarzone wrzątkiem) poukładałam to wszystko i wygląda fajnie, ale między kamieniami zbierają się odpadki a czyszczenie jest trochę klopotliwe. czy takie podłoże może być? Jak to czyścić? Usuwać kamienie i filtr wyciągnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...