Skocz do zawartości

Jak odróżnić płeć u Welonów i Gurami oraz Neonków


zdz1ch0
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak w temacie potrzebuje informacji na temat jak odróżnić płeć u welonów i Gurami oraz Neonków

Witam. A :google: to nie istnieje ? :zamieszany:

Ale cóż :roll:

Welon:

 

Samiec ma pierwszy promień płetwy brzusznej dużo grubszy niż samica, jest bardziej opływowy (jeżeli welon może wogóle być opływowy) a w czasie tarła na głowie, skrzelach i płetwach piersiowych pokazuje się tzw. wysypka tarłowa, ryba wygląda jak posypana kaszą manna.

 

Gurami:

Samiec ma zaostrzoną płetwę grzbietową. Samica płetwa grzbietowa o końcówce okrągłej.

U Moziakowego:

samiec intensywniej ubarwiony , płetwy nieco bardziej zaostrzone niż u samicy

 

Neony:

Płeć jedynie można odróżnić u dużych neonach, samce są smuklejsze a samice większe i okrąglejsze.

Ale neonów nie da się rozmnożyć w akwarium, chyba że musiał byś mieć takie szczęście że ho ho :mrgreen:

 

A czy to jest normalne że welony cały czas przeżuwają dno?? tzw biorą do pyska "żują" i wypluwają ??

Tak to normalne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie da się ich rozmnożyć w akwarium?

Najważniejszą rzeczą w całym rozmnażaniu neona jest ABSOLUTNA CZYSTOŚĆ I STERYLNOŚĆ WSZYSTKIEGO Z CZYM RYBA I IKRA MA STYCZNOŚĆ !!!

To ci wystarczy ;), jeżeli nie to masz tu cały artykuł o tym: Rozmnażanie neonków

 

 

Co do ile żyją to masz tu listę : viewtopic.php?f=2&t=10856

Żyją około 10 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem dziwne zachowanie u mojego welona. Widoczne na fotografii.

 

Dołączona grafika

 

Welon pływa często do powierzchni wody i chyba łapie powietrze czy on jest jakiś chory czy za mało powietrza jest w wodzie ?? Gdy już popływa tak z 5-10sek to wraca i pływa normalnie i tą czynność powtarza co jakieś 2-5minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem welony które mi się rozmnażały na potęgę.Jeśli chodzi o to że zwisają nad powierzchnią to nic takiego bo się z jedzeniem najadły powietrza.Karm najlepiej płatkami które moczysz aby spadły na dno oraz zwiększ filtrację aby welon nie musiał powietrza atmosferycznego łykać.Temperatura dla ryb zimnowodnych takich jak welon to 20-22 stopnie bo podobno w wyższych żyją krócej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...