Skocz do zawartości

Witam.Jestem nowym na tym foum i z nowymi pysiami ;)


timo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dodam ze pierwszymi pysiam.Tylko mnie nie zbijcie od razu,ale mam akwa 55L.Mam w nim 1+1 Labidochromis caeruleus yellow.Opowiem dzisiejszy dzien w skrocie ;) Bo jestem tym tak podekscytowany ze musze sie tym z kims podzielic ;) Mieszkam w Irlandii i zeby cos ciekawego kupic to raczej Dublin albo inne wieksze.A ja sie dzis wybralem do sklepu niedaleko mnie gdzie koles kiedys tam kupil welone i cos tam i raczej moglo juz tam nic nie byc albo raczej tylko podstawa rybek.Zajezdzam pod cos co przypomina szope a nie sklep,wchodze do srodka a tam ,,rzeznia,,syf i akwaria strasznie zaniedbane i zaledwie kilka.W kilku zolwie i syf w srodku ze masakra,w jednym o wymiarach moze 40x25x25 dwie ogromne pielegnice chyba po 20 cm kazda i do tego ten zolw z ostrym pyskiem chyba miesozerny z nimi MASAKRA.No i wtedy wypatrzylem jedno akwarium z moimi ;) pysiami tylko te 2 zolte i reszta jakis innych ze 30 sztuk innych roznych rozmiarow 1 ogrooooooomny glonojad i cos tam jeszcze takze akwa przerybione masakra no postanowilem ze uwolnie te 2 cudenka z tamtad.Samiec nazwany juz LOLEK rozmiar jak na moje oko okolo 8-10 cm samiczka LALA ;) okolo5-7 cm i jak je wpuscilem to w gore i w dol przy szybie bo tam sie odbijaja i chyba dlatego ,pozniej lolek lub lala zaczeli plywac np.potrafi kulka walnac w pionie dookola korzenia (bo jeden duzy mam)wiem lubia skaly ale... teraz jak swietnie wzdluz plywaja i prawie ciagle kolo siebie ;). W tamtym akwa w tej szopie takie spokojne byly , chyba zdominowane a tu jak by sie cieszyly :) Plywaja gora dol,wzdluz i w ogole ,NIE MOGE SIE NAPATRZEC! Akwa dojrzewalo 2 tyg.mam nadzieje ze wystarczajaco.Parametry ok za 2 dni znow sprawdze.

Jak bede robil w krotkim czasie akwa 250L to doskonale wiem co im tam porobie ,sporo kryjowek w kamieniach i postaram sie jakies tunele do plywania porobic bo sa takie ruchliwe i lubia to .

STRASZNIE SIE CIESZE !!!!!!!!!!!!!!!!! Pysie malavi 4ever !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;) :aniol_diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak cieszymy się z Tobą bardzo..

Tylko na początek to to co wspomniał Atreyu

Super, kupiłeś ryby z takiego miejsca, sprzedawca zarobił na swoim postępowaniu, a w miejsce tych ryb, trafią następne.

 

Następnie to takowe rybki trzymamy w Haremach 1+4 około.

I potrzeba na nie zbiornik około 100cm długości..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się nie cieszył, bo ryby mogą być chore, albo tak zestresowane, że za tydzień padną. Mam nadzieję że zrobiłeś im przynajmniej 4h aklimatyzację metodą kropelkową, bo jak były w taki syfie z innymi rybami i PH było kwaśne a nagle zmienia się na zasadowe to też mogą tego nie przeżyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...