Skocz do zawartości

jak zidentyfikować napastnika???


domineek1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Akwarium mam od miesiąca! Dostałem je z rybkami, były w nim: neonki, brzanki liniowe, glonojady, kirysy i piskorki.

Dokupiłem skalary, gupiki, sumy rekinie i molinezje białe. Jakiś tydzień było wszystko ok ale ostatnio padły mi dwa gupiki, które miały obgryzione ogonki a dzisiaj zauważyłem, ze neonek tez ma obgryziony ogon i już nie pływa. czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć która z ryb może obgryzać te ogony? Czy to nie jest wina karmienia? może brakuje jakiegoś pokarmu?

Akwarium mam 112 litrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to nie jest wina karmienia?

To wina kupowania ryb na zasadzie "bo takie mi się akurat podobają". Nic ponad to.

 

Prawdopodobnym winowajcą są brzanki, lub skalary.

Dodatkowo na skalary masz za mały baniak.

Tak samo jak na sumy rekinie. W naturze rosną do ponad metra, w akwariach spokojnie 60cm. Równie dobrze mógłbyś młodziutkie karpie albo szczupaki tam hodować. Ta sama skala, a jako narybek też są małe.

 

Podaj ile dokładnie tych ryb masz, z każdego gatunku.

Napisz jakie brzanki. Ustalimy poprawną obsadę, taką która się nie będzie zjadać nawzajem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skalary mam dwa młode, są jeszcze bardzo male

sumy rekinie tez dwa, i racją jest ze były kupione "bo mi sie podobały" ale babka w sklepie powiedziała ze mogą być (chociaż się nie dziwie, chciała sprzedać)

 

Ps: brzanki (liniowe ) raczej nie bo poprzedniemu właścicielowi nie sprawiały problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda mi tych skalarow bo są naprawdę ładne. a co do sumów rekinich to po moich obserwacjach moge stwierdzic ze nie wykazywaly zainteresowania innymi rybami przynajmniej przy wlaczonym swietle

http://www.google.pl/search?hl=pl&safe= ... a=N&tab=wi

Ot takie słodziaszne małe rybki.

 

 

Nie oddawaj, to szybko rośnie, może na święta będzie już jak znalazł. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli w pierwszej kolejnosci uplynnic rekiny?

Tak, wraz ze Skalarami.

 

a podpowiecie mi kilka gatunkow jakie by pasowaly do mojego akwarium? bo juz stracilem zaufanie do kobitki z zoologicznego

Prosze:

viewtopic.php?f=39&t=32927

viewtopic.php?f=39&t=7147

viewtopic.php?f=39&t=32927

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zakładać nowego tematu. a mam pytanie odnośnie leku bo zauważyłem na ogonie jednej z molinezji białe kropki, nawet nie kropki tylko tak jakby się jej ogonek łuszczył i pływa dużo przy lustrze wody. Gościu w zoologicznym kazał wlać do akwarium lek ichtio tropicala. ale nie wiem czy to nie zaszkodzi bo na innych rybach tego nie ma . czy mam to wlać do głównego zbiornika czy wyłowić molinezje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Akwarium mam od miesiąca! ...

Dokupiłem ... sumy rekinie...

Akwarium mam 112 litrów

Zobacz ten filmik: http://www.youtube.com/watch?v=OtwkbuA5Kw4 Ten "sum rekini" to panga ... Zeżre wszystko co zmieści się jej do pyska.

i potem wygląda tak jak na tym filmiku: http://www.youtube.com/watch?v=rXxrQkbj ... er&list=UL

Oto kilka opinii i tej "rybce akwariowej":

- Nie mogę zrozumieć dlaczego te ryby ciągle są w sprzedaży. Nikt w warunkach domowych nie jest w stanie zapewnić optymalnych warunków nawet dla jednej sztuki, a co dopiero jak kupują więcej...

- Osobiście nie polecam tych ryb bo nie są odpowiednimi rybami do hodowli akwarystycznej. Podobnie jak z małymi szczeniaczkami, póki są małe są piękne a później właściciele wyrzucają je na bruk.

- Panga i sum rekini to ta sama ryba .. w wolnosci dorasta ponad 1m a widziałem w akwarium nie raz osobniki 40-50cm

- To ta sama ryba. Ale przyjęło się tak, że to co ci sprzedają w sklepach do zjedzenia to panga. Przecież nie powiedzą ci sum rekini prawda ? A to co maja w sklepach zoologicznych zazwyczaj jest pod nazwą sum rekini.

- Dlatego powinniśmy przemyśleć zakup sumów rekinich. Myślę że powinny mieć akwarium minimum 200L, żeby miały się gdzie schować i wyszaleć

- Sum rekini, wielkook rekini (Pangasianodon hypophthalmus) – słodkowodna ryba z rodziny Pangasiidae, poławiana gospodarczo i hodowana w celach konsumpcyjnych, pomimo dużych rozmiarów jest często spotykana jako ryba akwariowa.

To kilka uwag na temat tej ryby, które znalazłem w necie.

Dodam jeszcze, że szukałem informacji o tych "rybkach" po tym jak mi córka zrobiła prezent imieninowy w postaci 3 szt. No i miałem potem wielki problem z ich odłowieniem z zarośniętego akwarium. Są bardzo szybkie i płochliwe... i nie dają się łatwo złapać.

I dobra rada na przyszłość: jeśli zamierzasz kupić jakąś rybkę, najpierw poczytaj o niej, poszukaj/popytaj na forach, a dopiero potem podejmuj decyzję o zakupie. I nie wierz nigdy sprzedawcy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...