Skocz do zawartości

Czy gupiki mogą być w odzie o tem. 20-22st.?


Owoc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

"Temperatura

Znoszą szeroki zakres temperatur. Najlepiej gdy temperatura wynosi od 21-23C (pH około 7). Pomimo ich wytrzymałości, dłuższy czas w chłodzie może skutkować popadnięciem w groźne choroby. Unikajmy narażania je na skoki temperatury."

 

Myślę że raczej tak. To jeszcze zależy jak duże masz akwarium. Podaj litraż i wymiary.

 

 

 

http://www.superakwarium.pl/gupik-pawie ... id413.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gupiki, które mam to chyba nie jest jakaś 'specjalna' odmiana ;) a jeśli chodzi o skoki tem. to mam grzałkę z termostatem, więc z tym nie będzie problemu.... a czy kardynałkom może się coś stać gdy przez jakiś czas będą żyły w tem 24-25st.? ponieważ teraz w lecie mam nagrzane w pokoju i taka tem. w tej chwili utrzymuje się bez nagrzewania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gupiki, które mam to chyba nie jest jakaś 'specjalna' odmiana ;) a jeśli chodzi o skoki tem. to mam grzałkę z termostatem, więc z tym nie będzie problemu.... a czy kardynałkom może się coś stać gdy przez jakiś czas będą żyły w tem 24-25st.? ponieważ teraz w lecie mam nagrzane w pokoju i taka tem. w tej chwili utrzymuje się bez nagrzewania...

Wystarczy poczytać w :google: o rybach jakie mają wymagania.

http://www.superakwarium.pl/kardynalek- ... id449.html

Od poniżej 19 C do około 25 C. Temperatury wykraczające poza te granice również są tolerowane, ale nie trzeba długo narażać na nie ryb. Są szczególnie wrażliwe na nagłe skoki temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...