Skocz do zawartości

Czy warto nawozić ?


Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się czy jeśli ktoś ma akwarium i nie stosuje filtrów RO tylko po prostu odstaną wodę to czy w tej wodzie przy cotygodniowych podmianach nie dostarczamy roślinkom wszystkiego co potrzebne ? Z nawozem można łatwo przesadzić czego skutkiem jest walka z glonami mieszkam na wsi więc wodę mam raczej dobrych parametrów jeśli chodzi o wzrost roślinek to jak na moje oko to rosną już jak szalone a niedawno był restart akwarium... raczej by tak nie rosły gdyby im czegoś brakowało prawda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w zasadzie masz racje :) zobaczymy jak na razie to moim głównym zmartwieniem jest przeniesienie akwarium i to żeby jak najszybciej się ustabilizowało potem będę zbierał na testy wody jak będę miał pewność że woda jest już ok wpuszczę rybki. Mam jeszcze 6 akwariów 20-30l które mam w regale i zastanawiam się czy nie zrobić tam sobie hodowli roślinek/kwarantanny przed wpuszczeniem do głównego zbiornika. Czy ktoś był może już na giełdzie we Wrocławiu ? Może ktoś ma dostęp do opisu jej ? chciałbym się jak najlepiej przygotować do wyjazdu po rybki i roślinki gdyż to 100km od mojego miejsca zamieszkania. Jak wygląda kupowanie rybek na takich giełdach ? Czy trzeba brać hurtowo czy tez można np kupić samczyka barwniaka u jednego hodowcy a samiczkę u innego ? Jakie panują zasady na takich giełdach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...